Apple Watch Series 8 tanıtıldı: Ateşinizi de ölçüyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bugün düzenlenen Apple Event etkinliğinde Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 8 tanıtıldı. Apple Watch Series 8’in tasarımı ...

Bugün düzenlenen Apple Event etkinliğinde Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 8 tanıtıldı. Apple Watch Series 8’in tasarımı, özellikleri ve fiyatı hakkında tüm ayrıntılar haberimizde.

Apple Watch Series 8 neler sunuyor?

Yıllardır Apple Watch modellerinde tıpkı tasarımı kullanan Apple yeni seride de bundan vazgeçmiyor. Geçen kuşakta büyüyen ekran 41mm ve 45mm olarak karşımıza çıkmıştı. 1.9 inçlik ekran 396×484 piksel çözünürlük ile daha ayrıntılı imgeler elde ediliyor.

Apple Watch Series 6 fiyatsız tamir edilecek

4 ay evvel eklendi

Her Vakit Açık Ekran, kapalı yerlerde yüzde 70 daha parlak manzara veriyor. Ekran camında yapılan geliştirme sayesinde bugüne kadarki en güçlü Apple Watch ekranı olduğu tabir ediliyor. Çatlamaya karşı dayanıklılık sergiliyor.

İşlemci ve batarya

Apple Watch Series 8 akıllı saat modelinde yeni S8 yonga seti yer alıyor. Bu yonga seti S7 yongasına nazaran daha verimli lakin performans tarafında pek bir farkın olmadığı daha evvel gündeme gelmişti. Yeni düşük güç modu ile kullanım mühletleri daha da artıyor. Wireless temas için W3 çipi ve Ultra Geniş Bant için U1 çipi kullanılıyor.

Sağlık özellikleri ve yazılım

Apple Watch Series 8 modelinde EKG ve kandaki oksijen ölçümü yanında beden sıcaklığını ölçebilme özelliği de yer alıyor. Böylelikle kişinin ateşi yükseldiğinde Apple Watch Series 8 ihtar verebiliyor. Alt ve üst kısımda iki ısı sensörü ile çok daha hakikat bilgi elde edilebiliyor. Kişinin sıcaklık pahası daima takip edilirken artık bayanların döngüleri de daha hassas bir biçimde takip edilebiliyor. 

Önceki kuşakta yer alan birden fazla bilginin tek ekranda gösterildiği infografik kadranlar, tam uzunluk klavye kullanımı, gelişmiş düşüş algılama, bisiklet sürüş dataları üzere özellikler bu jenerasyonda de kendisine yer buluyor. Ayrıyeten kaza tespit özelliği de eklenmiş. İki hareket sensörü ile çarpışmadan kaynaklı şiddet algılanıyor ve ilgili acil durum telefonları aranabiliyor. Aracın yan, ön yahut arttan çarpmaları da tespit edilebiliyor. Bunun için GPS, mikrofon ve yapay zekâ devreye giriyor. 

Batarya tarafında ise düşük güç modu yaklaşık 36 saate kadar bir kullanım sunabiliyor. Bilhassa bataryanın azaldığı vakitlerde bu özellik hayli kullanışlı olacak. 

Apple Watch Series 8 teknik özellikler

  • Kasa boyutu: 41 mm ve 45 mm kasa boyutu
  • Ekran: 1,9 inç ekran 368 x 448 piksel çözünürlük (45mm)
  • Her Vakit Açık Retina Ekran
  • İşlemci: S8
  • Dayanıklık: IP6X, WR50 ve çatlamaya güçlü ekran
  • Sensörler: Barometrik altimetre, optik kalp sensörü, elektriksel kalp sensörü, ivmeölçer, jiroskop, kanda oksijen sensörü, sıcaklık sensörü
  • İşletim Sistemi: watchOS 9

Apple Watch Series 8 fiyatı

  • Apple Watch Series 8 GPS – 399$
  • Apple Watch Series 8 GPS+hücresel – 499$
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.