Brezilya şarj cihazsız iPhone satışını yasakladı: Çevre dostu olduğunun kanıtı yok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, Salı günü yaptığı açıklamada, şarj cihazsız iPhone satışını yasaklayan Brezilya kararına itiraz edeceğini duyurdu. Şirket ...

Apple, Salı günü yaptığı açıklamada, şarj cihazsız iPhone satışını yasaklayan Brezilya kararına itiraz edeceğini duyurdu. Şirket, tüketicilere eksik eser sunduğu yönündeki savları reddediyor.

Yapay zeka, Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos’u birleştirdi

1 gün evvel eklendi

Daha evvel Brezilya Adalet Bakanlığı, Apple’a 2,38 milyon dolar ceza kesmiş ve şirkete iPhone 12 ve daha yeni modellerin satışını iptal etmesinin yanı sıra şarj aygıtıyla birlikte gelmeyen tüm iPhone modellerinin satışını askıya almasını emretmişti.

Mahkeme “çevre dostu” argümanını reddetti

Yetkililer, Apple’ın uygulamanın maksadının karbon emisyonlarını azaltmak olduğu istikametindeki argümanını reddederek, şarj aygıtı olmadan akıllı telefon satmanın çevreyi koruduğuna dair bir kanıt olmadığını söylediler. Apple, Brezilya’nın tüketici muhafaza kurumu Senacon ile “endişelerini gidermek” için çalışmaya devam edeceğini söylerken, karara itiraz edeceğini de belirtti.

Apple açısından bu tatsız karar, şirketin yeni iPhone serisini duyurmasından bir gün önce geldiğini de belirtelim. Şirket bu akşam Türkiye saatiyle 20:00’da yayınlanacak olan lansman aktifliğiyle birlikte başta iPhone 14 olmak üzere birçok eserini görücüye çıkaracak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.