Casusluk yapabilen şarj kutusuyla AirPods Pro 2 tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, Far Out etkinliğinde iPhone 14 serisi ile birlikte AirPods Pro 2. nesil kulaklığı tanıttı. İşte AirPods Pro 2 özellikleri: AirPods Pro 2 ...

Apple, Far Out etkinliğinde iPhone 14 serisi ile birlikte AirPods Pro 2. nesil kulaklığı tanıttı. İşte AirPods Pro 2 özellikleri:

AirPods Pro 2 özellikleri ile neler sunuyor ❓

AirPods Pro yenisi merakla bekleniyordu. 2019’da tanıtılan AirPods Pro kulaklığın yeni sürümü AirPods Pro 2 olarak tanıtıldı. AirPods Pro 2022, büsbütün yeni özelliklere ek olarak, geçen yılki AirPods 3. jenerasyon ile gelen birtakım özellikleri de benimsiyor. Yeni AirPods Pro özellikleri neler? gelin bakalım:

H2 çip – Gelişmiş ses kalitesi 💥

2022 AirPods Pro modeli, birinci AirPods Pro’daki H1 çipine kıyasla değerli ölçüde geliştirme sunan kablosuz çipe sahip. Yeni çip, varsayım edeceğiniz üzere H2 çip olarak isimlendiriliyor.

2. kuşak AirPods Pro’daki yeni H2 çip, ses kalitesi, gecikme, faal gürültü engelleme ve şeffaf modunda iyileştirmeler ve asistan Siri ile kullanabileceğiniz yeni özellikler getiriyor. Apple’ın kayıpsız ses dayanağı de (ALAC – Apple lossless audio codec) yeni çip sayesinde gelmiş oldu. Yeni AirPods Pro kulaklık, LE Audio destekleyen Bluetooth 5.2 kontağına sahip.

Daha uzun pil ömrü 🔋

İlk AirPods Pro’nun piyasaya sürülmesinin akabinde epeyce uzun vakit geçti. AirPods Pro, Ekim 2019’da tanıtılmış, Kasım ayında da 1899 TL fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa sunulmuştu.

AirPods Pro 2, tam şarjla 6 saate kadar dinleme mühleti sunuyor. AirPods 3. jenerasyon ve birinci AirPods Pro, azamî 4.5 saate kadar dinleme mühleti sunuyordu. AirPods Pro 1. kuşak, etkin gürültü engelleme ve şeffaf mod kapalıyken bile 5 saate kadar kullanım sunuyordu. AirPods Pro yenisi, LE Audio’nun düşük enerjili LC3 ses kodeğine sahip olduğundan biraz daha uzun pil ömrü sağlıyor.

Yenilenen şarj kutusu, Bul özelliği 🧭

Yeni AirPods Pro şarj kutusu, Bul (Find My) dayanağına kavuştu. Bu, şarj kutusunun kaybolması durumunda içinde kulaklıklar olmasa bile Bul uygulamasından yerinin bulunabileceği manasına geliyor. Şarj kutusunun altındaki hoparlör delikleri de kaybolan AirPods Pro’nun bulunmasını daha da kolaylaştırıyor.

AirPods Pro 2. kuşak şarj kutusu, IPx4 sertifikasına sahip; bu, kulaklığı sırf yağmur altında değil, ağır tempolu spor aktivitelerinde de rahatça kullanabileceğiniz manasına geliyor. Birinci AirPods Pro da tere ve suya sağlam tasarıma sahipti. Şarj kutusu yeniden Lightning kablosuyla şarj ediliyor. Apple’ın 2023 iPhone 15 serisi ile USB-C’ye geçmesi bekleniyor.

Kulak içi algılamada daha âlâ 👂🏻

Apple, AirPods Pro 2 modelinde kulak içi algılamayı daha problemsiz hale getirmek için çift optik sensör yerine ten algılama sensörü kullanıyor. Kulaklık cebinizde mi yoksa masada mı duruyor bunu hakikat bir formda algılama ve kulaklığı çıkardığınızda sesin birdenbire duraklatılması bu yeni sensör sayesinde mümkün oluyor.

LE Audio 💡

Bluetooth 5.2, yeni LE Audio özelliği dayanağıyla 2020’de tanıtılmıştı. En az iki Apple çalışanının LE Audio’nun geliştirilmesine katkıda bulunduğu biliniyor. LE Audio, Bluetooth SIG’e nazaran %50 daha düşük bit suratında bile SBC kodek bileşenine kıyasla gelişmiş ses kalitesi sağlayan LC3 isminde yeni düşük güç ses codec bileşeni içeriyor.

Düşük güçte LC3 ses codec bileşeniyle AirPods Pro, daha uzun müddet ses çalma sunuyor. LE Audio, AirPods Pro’nun bağlı olduğu birden fazla aygıt ortasında senkronize ses akışının iletilmesini sağlıyor. LE Audio, ayrıyeten birden fazla AirPods’u tek iPhone’a bağlamanıza müsaade veriyor. Şu anda Apple, AirPods için ses paylaşım özelliği sunuyor lakin bu özellik, 2 çift AirPods’tan ziyadesiyle çalışmıyor. LE Audio, AirPods kulaklığın iPhone, iPad, Mac üzere birden fazla aygıta birebir anda bağlanmasına müsaade veriyor, aygıtlar ortasında geçiş çok daha kolay hale geliyor.

Tasarımda değişiklik yok 👎🏻

AirPods Pro yenisi, Beats Studio Buds üzere gövdenin olmadığı, daha kompakt bir dizaynla gelecek tezi gerçekleşmedi. AirPods Pro 2. jenerasyon, tasarım noktasında hiçbir değişlik sunmuyor.

AirPods Pro 2 özellikleri 🎧

  • H2 kulaklık çipi
  • Gelişmiş etkin gürültü engelleme ve şeffaf mod
  • Bluetooth 5.2 (LE Audio)
  • Apple kayıpsız ses desteği
  • Ten algılama sensörü
  • Şarj kutusu için hoparlör ve Bul özelliği
  • Kalp atış suratı takibi
  • Vücut sıcaklığı takibi
  • Daha uzun pil ömrü

AirPods Pro 2 fiyatı ve çıkış tarihi 💲

Bazı kullanıcılar için AirPods Pro 2 özellikleri kadar fiyat bilgisi de kıymetli. AirPods 2 Pro ne kadar? merak edenler için Apple AirPods Pro 2. kuşak fiyatı 249 dolar olarak varsayım ediliyor.

içerik güncelleniyor…

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.