En iyi Apple Watch karşınızda: Apple Watch Ultra

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bugün yapılan Apple etkinliğinde en büyük sürprizlerden birisi Apple Watch Pro modeli oldu. En yeterli Apple Watch tanımlaması yapılan Apple ...

Bugün yapılan Apple etkinliğinde en büyük sürprizlerden birisi Apple Watch Pro modeli oldu. En yeterli Apple Watch tanımlaması yapılan Apple Watch Pro daha da güzelleştirilmiş işlevleri bünyesınde barındırıyor.

Apple Watch Ultra özellikleri neler?

Apple Watch Ultra modeli biraz daha profesyonellere ve dış ortam meraklılarına hitap ediyor. Tasarım manasında büyük bir değişiklik olmasa da ana tekerlek tuşunun alt kısmına yeni bir tuş daha eklenmiş. 49mm olan ekran daha da büyümüş ve 410×502 piksel ile imgeleri de daha net hale getirmiş. Daha sağlam titanyum materyal ile en güçlü dış ortam şartlarına sağlam. Tekerlek tuşunun da bir ölçü büyüdüğünü belirtelim.

Apple Watch SE 2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

25 dk. evvel eklendi

Ekranın büyümesi bataryaya da olumlu katkı yapıyor. Apple Watch Ultra toplamda 60 saate kadar kullanım mühleti sunuyor. Bu düşük güç modu ile elde ediliyor. Standart olarak ise 36 saate kadar kullanılabiliyor.

Wayfinder ekran teması ise bir dijital pusulayı karşınıza getiriyor. Tekerleği kullanarak gece moduna geçiş ve renkleri de buna nazaran ayarlamak mümkün. Özel Alpine Loop kayışı ise dış ortam meraklıları için hazırlanmış.

Piyasadaki en akıcı GPS ölçümüne sahip akıllı saat olarak tanımlanan Apple Watch Ultra modeli haritadaki noktalarınızı ekrandan size bildirebiliyor. Ayrıyeten pek çok sporu da otomatik olarak algılıyor ve uyumlu ölçüm uygulamalarını ekrana taşıyor. 86 desibel ses düzeyi sayesinde bilhassa dağcıların 180 metreye kadar uzak noktalardaki arkadaşlarına seslerini duyurabileceği belirtiliyor.

Apple Watch Ultra fiyatı ve çıkış tarihi

Apple Watch Ultra modeli 23 Eylül itibariyle raflarda olacak. Ön sipariş ise bugün başladı. 

Apple Watch Ultra – 799$

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.