Snapdragon 4 Gen 1 giriş seviyesine hitap edecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Snapdragon 6 Gen 1 yonga setinin akabinde maliyet odaklı akıllı telefonlar için de Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti duyuruldu. Snapdragon 4 Gen ...

Snapdragon 6 Gen 1 yonga setinin akabinde maliyet odaklı akıllı telefonlar için de Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti duyuruldu. Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinin özelliklerini sizler için bir ortaya getiriyoruz.

Snapdragon 4 Gen 1 özellikleri neler?

Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti giriş düzeyinde akıllı telefon modellerine katma kıymetli özellikler kazandırıyor. Tekrar 8 çekirdekli olan yonga setinde Kryo çekirdekleri 2GHz düzeyine kadar çıkıyor ve yüzde 15 performans artışı getiriyor. Adreno grafik ünitesi de yüzde 10 daha düzgün performans sergiliyor.

Snapdragon 6 Gen 1 seriye hareket getirecek

5 sa. evvel eklendi

108MP çözünürlükleri destekleyen Spectra Triple ISP yongası çoklu kare kumlanma engelleme ve sıralı çekim imkânı sunuyor. 120Hz tazeleme suratı yanında daha süratli dokunmatik tarama ve değişken odak teknolojilerine de dayanak sağlanıyor.

Qualcomm Hexagon yapay zekâ hızlandırıcısı daha gelişmiş dijital asistan, mikrofonlar ile uzak alan algılaması ve yankı engelleme formunda işlevlere imza atıyor. Snapdragon X51 5G modem tatmin edici düzeyde irtibat suratları sunarken FastConnect 6200 kablosuz irtibat yongası ve Quick Charge 4+ teknolojisi de eklenmiş. Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti birinci kere iQOO Z6 Lite ile piyasaya çıkacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.