Snapdragon 6 Gen 1 tanıtıldı: İşte özellikleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Qualcomm’un yeni bir isimlendirmeye geçmesi sonrasında alt düzeylere sunulacak yeni yonga setleri de merakla bekleniyordu. Snapdragon 7 Gen ...

Qualcomm’un yeni bir isimlendirmeye geçmesi sonrasında alt düzeylere sunulacak yeni yonga setleri de merakla bekleniyordu. Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinin akabinde Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti de resmiyet kazandı.

Snapdragon 6 Gen 1 neler sunacak?

Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti 4nm sürecinde üretiliyor ve toplamda 8 çekirdek sunacak. Firma çekirdek yapılarını net olarak açıklamadı. Kryo çekirdekleri 2.2GHz suratına çıkarken yüzde 40 civarında artış sunuyor. Adreno grafik ünitesi ise yüzde 35 civarında daha âlâ performans sunuyor.

Meta, VR başlıklar için Qualcomm ile iş birliği yaptı

4 gün evvel eklendi

Snapdragon 6 Gen 1 seride 12-bit Spectra Triple ISP sayesinde birinci defa bilişsel HDR görüntü yakalama ve 200MP çözünürlüklere imkân tanıyor. Yeniden yedinci kuşak yapay zekâ motoru 3 kata kadar daha âlâ performans ve verimlilik sunuyor.

Yonga setinde Snapdragon X62 5G modem daha yüksek irtibat suratlarına ulaşabiliyor. FastConnect 6700 modülü ile de Wi-Fi 6E irtibatları mümkün oluyor. Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti gelecek yılın birinci aylarında piyasada olacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.