Türkiye’de ilk! Apple Watch Ultra ön inceleme!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, uzun bir müddettir merakla beklenen aktifliğini bugün düzenledi. Yeni iPhone’lar ile Apple Watch ve AirPods Pro modeli de tanıtıldı ...

Apple, uzun bir müddettir merakla beklenen aktifliğini bugün düzenledi. Yeni iPhone’lar ile Apple Watch ve AirPods Pro modeli de tanıtıldı. Biz de içlerinde en dikkat çeken ve amiral gemisi akıllı telefonlardan bile değerli olan Apple Watch Ultra modeli için ön inceleme yaptık. İşte Apple Watch Ultra özellikleri ve fiyatı…

Apple Watch Ultra, özellikleri ile neler vadediyor?

Apple Watch Ultra, 49 mm boyutu ile 8. jenerasyon Apple Watch modeline kıyasla yüzde 7 daha büyük bir ekrana sahip. Apple’ın şimdiye kadar ki en büyük saat panelini kullanan aygıt tıpkı vakitte titanyum gövde ve safir kristal cam ile birlikte geliyor.

Saatin sağ tarafında Digital Crown ve yan düğme, sol tarafta ise yeni bir aksiyon düğmesi bulunuyor. Bu düğme, saatin kişiselleştirilebilir olmasını sağlayarak uygulama yahut idman başlatma üzere vazifeler atanabilmesine imkan sağlayacak.

Kutudan watchOS 9 ile çıkacak olan akıllı saat, kalp atış suratı takibi, SpO2 izleme, EKG, çok sayıda spor modu ve telefon bildirimleri üzere mevcut tüm Apple Watch özelliklerini barındırıyor. Ancak asıl gayesinin sportmenler ve macera tutkunları olduğunu belirtelim.

Apple Watch Ultra, gelişmiş uyku takibi dahil olmak üzere atletlere hitap eden ek özelliklere sahip olacak. Şirketin şimdiye kadarki en sağlam saati olan Watch Ultra, çok şartlara ayak uyduracak. Örneğin 180 metre uzaklıktaki bireyleri uyarmak için86 desibel sirengücüne sahip.

Ayrıca su altı dalış müddeti ve derinlik üzere birçok bilgiyi gösteren saatin WR100 su geçirmezlik ve IP6X toza dayanıklılık sertifikası mevcut. Hatta Apple’ın söylediğine nazaran 100 metreye kadar olan dalışlarda profesyoneller tarafından kullanıma uygun.

Apple Watch Ultra Türkiye fiyatı 27 bin 999 TL.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.