AirPods Pro 2’de can sıkıcı detay: Kayıpsız ses desteği yok!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple dün gece yeni üst seviye kablosuz kulaklığını tanıttı. AirPods Pro 2 isimli model Apple'ı önümüzdeki yıllarda kulaklık pazarının ön ...

Apple dün gece yeni üst seviye kablosuz kulaklığını tanıttı. AirPods Pro 2 isimli model Apple’ı önümüzdeki yıllarda kulaklık pazarının ön saflarında tutmak üzere değerli bir misyonu üstlenecek. Lansmanı takip ettiyseniz muhtemelen AirPods Pro 2‘nin bunu başarabileceğine ikna olmuşsunuzdur.

AirPods Pro 2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

17 sa. evvel eklendi

Apple tarafından açıklananlar kulağa kusursuz gelse de yeni kablosuz kulaklıkla ilgili birkaç olumsuz nokta var. AirPods Pro 2, 2019’da birinci jenerasyonun piyasaya sürülmesinden bu yana Apple tarafından küçük bir devrim olarak görülüyor. Nitekim de, bu yeni modelde kimi harika iyileştirmeler var.

Buna istenmeyen gürültüyü saniyede 48.000 kez azaltabilme yeteneği, çığır açıcı ses performansı ve daha uzun pil ömrünü örnek olarak gösterebiliriz. Lakin tüm bunlar âlâ güzel olsa da Apple kullanıcıları aktifliğin sona ermesinden bu yana kimi hayal kırıklıkları yaşıyor.

Etkinlikte beklenen müjde gelmedi

Dün gece AirPods Pro 2’nin Şahsileştirilmiş Uzamsal Ses profilleri ve Bul özelliğinin yazılım kısmındaki bir gecikme nedeniyle sonbahara kadar kullanılamayacağını öğrenmiştik. Artık ise yeni kablosuz kulaklıkta kayıpsız ses dayanağının olmadığı ortaya çıktı.

Apple, AirPods Pro 2’deki yeni H2 çipini geliştirilmiş bant genişliği vaadiyle duyurduğunda, herkes Bluetooth üzerinden kayıpsız ses vakti geldi diye düşünmüştü lakin ne yazık ki durum böyle değil. Şirketin web sitesinde ve dünkü aktiflikte şirket kayıpsız sesten hiç bahsetmedi.

Bunun gözden kaçmış olması neredeyse imkansız çünkü Apple, Bluetooth üzerinden kayıpsız ses dayanağının tüketiciler tarafından merakla beklendiğinin farkında. Kelam konusu özelliği aktiflikte duyurmak büyük bir heyecan yaratırdı. Ancak bu beklenti gelecek modellere kalmış görünüyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.