Apple Fitness+, iOS 16 ile iPhone’lara geliyor: Türkiye yine yok!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın ödüllü fitness ve sıhhat hizmeti Fitness+, sporla ilgilenen ve Apple ekosisteminde olan kullanıcılar için hoş bir uygulama. Apple ...

Apple’ın ödüllü fitness ve sıhhat hizmeti Fitness+, sporla ilgilenen ve Apple ekosisteminde olan kullanıcılar için hoş bir uygulama. Apple, iPhone 14 aktifliği sırasında yeni akıllı saat modelleri Apple Watch Series 8, Watch SE 2 ve Watch Ultra’yı tanıtırken Fitness Plus için yaptıkları güncellemeden de bahsetti.

Apple, Fitness+’ın bu sonbahar sonunda 21 ülkedeki (Türkiye yok) tüm iPhone kullanıcılarına sunulacağını duyurdu. İdman için Apple’ın kendi uygulamasını tercih eden kullanıcılar artık Apple Watch’a muhtaçlık duymayacak, doğrudan iPhone’larından abone olup idmanlara katılabilecek.

Apple Watch Ultra tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

23 sa. evvel eklendi

Fitness+ iPhone’lara geliyor

iPhone kullanıcıları, eğitmenler tarafından hazırlanan 3000 antrenman ve meditasyon dahil tüm Fitness+ içeriğine erişebilecek. Yakılan kalori, hareket halkasındaki ilerleme iPhone’dan takip edilebilecek. Fitness+ aboneliği için iPhone gerekli olsa da, kullanım için mecburilik yok. Kullanıcılar, AirPlay özelliğini kullanarak büyük ekrandan hareketleri daha rahat takip edip, uygulayabilecek.

Yeni programlar ve eğitmenler

Apple, daha fazla Time to Walk, Time to Run kısmı yayınlayacak. Yürüyüş yahut koşu vakti programı, insanların dışarı çıkmasına, daha fazla hareket etmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir ses tecrübesi.

Fitness Plus, ayrıyeten Amerika’da çeşitli yerlerden sanal koşu rotaları sunacak. Time to Walk & Run, iPhone Fitness uygulamasında da olacak. Ayrıyeten Mary J. Blige, The Rolling Stones, The Weeknd üzere ünlülerin yer aldığı daha fazla Artist Spotlight antrenmanı, Fitness+’da olacak. Pilates yapanlar için yeni idmanların ekleneceğini, yoga yapanlar için de yeni bir eğitmenin dahil olduğunu belirtelim.

Fitness+ Türkiye’de kullanılamıyor. Amerika’da Fitness aboneliği aylık 9.99 dolar, yıllık 79.99 dolar olarak fiyatlandırılıyor ve 1 ay deneme müddeti veriliyor. Fitness Plus dahil Apple hizmetlerini tek bir pakette toplayan Apple One da aylık 29.95 dolar.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.