Apple, sahte AirPods’lar için harekete geçti: iOS 16 ile kolaylıkla anlaşılabilecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Piyasada orijinaliyle birebir, çok sayıda AirPods kulaklık satışta. Birinci görünüşte kolay kolay ayırt edilemeyen, hatta iPhone ile ...

Piyasada orijinaliyle birebir, çok sayıda AirPods kulaklık satışta. Birinci görünüşte kolay kolay ayırt edilemeyen, hatta iPhone ile yepyeni AirPods üzere eşleşen geçersiz eserler ne yazık ki orijinaliyle birebir fiyata satılıyor. Apple, bu duruma son vermek için harekete geçti. Şirket, kullanıcıların satın aldığı AirPods yahut AirPods Pro’nun orjinal olup olmadığı çarçabuk anlamalarını sağlayan bir özellik sundu.

iOS 16 ne vakit çıkacak? İşte çıkış tarihi

12 sa. evvel eklendi

iPhone, düzmece AirPods ve AirPods Pro bağlandığında uyaracak

iOS 16 yüklü iPhone’lar, özgün olmayan AirPods ve AirPods Pro eşleştirilmeye çalışıldığında kullanıcıyı uyaracak. Böylece hem manzarada hem de fonksiyonel olarak neredeyse özgününden farksız AirPods kulaklıklar çarçabuk anlaşılabilecek.

Sahte AirPods eşleştirme basamağında iPhone, ekrana “Bu kulaklıkların özgün AirPods olduğu doğrulanamadı ve beklendiği üzere çalışmayabilir” ihtarını verecek ve “Bağlanma” seçeneğini çıkaracak. Kullanıcılar, daha fazla bilgi edinin seçeneğiyle “sahte AirPods Pro nasıl anlaşılır?” sorusunun karşılığını alabilecekleri Apple takviye sayfasına yönlendirilecek.

Özellikle geçersiz AirPods kulaklıkları tespit etmek için oluşturulmuş bu sistem ile Apple, uydurma AirPods kulaklıkların iPhone ile çalışmasını engelleyecek mi göreceğiz.

Unutmadan, 7 Eylül Apple Far Out etkinliğinde iPhone 14 ve iPhone 14 Pro ile birlikte AirPods Pro 2. nesil de tanıtıldı. Tasarımsal olarak çok değişmeyen, birkaç güzelleştirme ve yeni özellik getiren AirPods Pro 2 hakkında her şeye şu haberimizden ulaşabilirsiniz:

AirPods Pro 2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

13 sa. evvel eklendi

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.