Apple Watch Series 8 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji devi Apple, düzenlediği Far Out aktifliğiyle birlikte heyecanlandıran yeni eserlerini duyurdu. Bu eserlerden biri de Watch Series ...

Teknoloji devi Apple, düzenlediği Far Out aktifliğiyle birlikte heyecanlandıran yeni eserlerini duyurdu. Bu eserlerden biri de Watch Series 8 oldu. Aktiflik kapsamında Watch Series 8 özellikleri ve fiyatı da resmiyet kazandı. İşte Apple Watch Series 8 ile ilgili detaylar!

Apple Watch Series 8 özellikleri ve fiyatı

Apple’ın yeni kuşak akıllı saati tanıtılmadan evvel pek çok sızıntı ve argümanlarla belirdi. Bugün ise onlarca söylentiden sonra kanlı canlı bir halde ortaya çıktı. Pandemiden yıllar evvel Apple, akıllı saat için uzun vadeli sıhhat gayeleri tuttu. Geçtiğimiz aylarda Apple Watch Series 8 ile yazılımın dışında ilgili pek çok sızıntıyla da karşılaştık. Bloomberg analisti Mark Gurman, Apple’ın Watch Series 8’e bir sıcaklık sensörü ekleyeceğini tez etti. Aktiflikle birlikte sıcaklık sensörü kesinlik kazandı.

Kullanıcıların uzun vakittir istediği sensör sayesinde saat, kullanıcının ateşinin olağandan daha yüksek olması durumunda uyaracak. Bu sensör, 5 saniyede bir ölçüm yapıyor. Ayrıyeten 0.1 santigrat derece dahi olsa dahi ısı değişimini algılıyor. Ek olarak beden sıcaklığını tüm gece ölçebilen Watch Series 8, bayanlara yumurtlama periyotlarıyla ilgili de daha fazla bilgi verecek. Bu sayede bayanlar, takip sürecini daha ayrıntılı bir formda gerçekleştirecek.

Apple Watch’ın birinci üç jenerasyonunda 38mm ve 42mm boyutlar yer alıyordu. Watch Series 7’de kasa boyutu genişletilerek 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı seçenekle çıktı. Apple Watch Series 8 de 45mm ve 41mm boyutlarıyla yer alıyor.

Yeni seri, 18 saat tüm gün pil ömrüne sahip olacak. Bununla birlikte ‘Düşük Güç Modu‘ da yer alacak. Düşük Güç modu sayesinde Apple Watch, 36 saate kadar pil ömrü sunacak. Bu yeni mod, watchOS 9 güncellemesiyle birlikte Series 4’ten sonraki öteki Apple Watch’lara da gelecek.

Aynı vakitte Watch Series 8, ‘Çarpışma Tespiti’ özelliği ile otomobil çarpmalarını da algılayacak. Bunun için de iki yeni hareket sensörü içeriyor. Açıklamaya nazaran çarpışma özelliği, yalnızca sürüş sırasında çalışacak. Böylelikle takla atma, ön çarpma, arka çarpma ve yan çarpma olmak üzere dört faklı kaza tipini belirleyecek.

Geçtiğimiz yıldan farklı olarak Watch Series 8, alüminyum ve paslanmaz çelik olmak üzere iki farklı renkte yer alacak. Bunlar şu biçimde:

  • Alüminyum: Gece yarısı, yıldız ışığı, gümüş ve kırmızı
  • Paslanmaz çelik: Gümüş, altın ve grafit

Yeni Apple Watch Series 8, 16 Eylül’den itibaren satışta olacak. Watch Series 8 GPS fiyatı 399 dolar olarak yer alıyor. GPS+Hücresel sürüm ise 499 dolardan satışta olacak. Türkiye’de ise başlangıç fiyatı 9 bin 299 TL olarak yer alıyor.

Peki, siz Apple Watch Series 8 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.