iPhone 14 Pro ile çentik çağ atladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde klasik çentiği kaldırarak elips halinde yeni bir çentik dizaynına geçeceği biliniyordu. O denli de oldu ...

Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde klasik çentiği kaldırarak elips halinde yeni bir çentik dizaynına geçeceği biliniyordu. O denli de oldu lakin getirilen yazılım takviyesi ile adeta çentiğe çağ atlattı.

iPhone 14 Pro Dynamic Island nedir?

Dynamic Island ismiyle tanıtılan yeni çentik tasarımı bize Touch Bar konseptini hatırlatıyor. Yeni çentik tasarımı kullanılan uygulamalara ve gelen bildirimlere nazaran yanlara yahut aşağıya yanlışsız büyüyebiliyor.

iPhone 14 Türkiye fiyatları açıklandı: iPhone 14 Pro Max kaç TL?

13 sa. evvel eklendi

Telefon şarja takıldığında yahut Wi-Fi kontağı kurulduğunda, bir arama geldiğinde, karşılıksız davet bırakıldığında, iMessage görüşmeleri esnasında farklı ikonlar bu çentik içerisinde ortaya çıkıyor. Çentik de buna nazaran uzuyor yahut yan tarafa kesim bırakıyor.

Müziği denetim, Siri ile etkileşim üzere daha kapsamlı hareketlerde ise bu çentik aşağı yanlışsız büyüyor ve ilgili denetimler yahut animasyonlar ortaya çıkıyor. Yani kullanıcı ne akıllı saatine ne de ilgili menüye bakmaya gerek duymadan buradan denetimleri sağlayabiliyor.

Bugüne kadar bir benzerini görmediğimiz Dynamic Island yalnızca iPhone 14 Pro serisine özel olacak. Öbür modeller için farklı bir tasarım olacak mı bilinmiyor lakin epey dikkat çekeceği kesin.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.