Pixel 7’ye güç verecek: Tensor G2 özellikleri ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, geçtiğimiz haftalarda Pixel 7 ve 7 Pro modellerinin tanıtım tarihini açıkladı. Pixel 7 ve 7 Pro modeline güç verecek Tensor G2 ...

Google, geçtiğimiz haftalarda Pixel 7 ve 7 Pro modellerinin tanıtım tarihini açıkladı. Pixel 7 ve 7 Pro modeline güç verecek Tensor G2 özellikleri sızdırıldı.

Google tarafından yayınlanan görüntüde, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için kullanılacak işlemci görselinde G2 sözü yer alıyor. Daha evvel yayınlanan raporlarda GS201 olarak isimlendirilen Tensor G2 modelinin 8 çekirdekli olduğu belirtiliyor.

İşte Tensor G2 özellikleri

Sızdırılan bilgilere nazaran Google, Tensor G2 işlemcisinde 2+2+4 çekirdek tasarımı kullanacak. Yeni işlemcide 2 adet yüksek performans çekirdeği, 2 adet performans çekirdeği ve 4 adet verimlilik çekirdeği yer alacak.

1. jenerasyon Tensor işlemcide iki adet ARM Cortex-X1, iki adet ARM Cortex-A76 ve dört adet ARM Cortex-A55 kullanıldı. Tensor G2 işlemcide de benzeri bir dizilim olacağı belirtiliyor. Fakat performans çekirdeklerinde ARM Cortex-A76 yerine ARM Cortex-A78 görebiliriz.

Tensor G2’nin 4nm teknolojisiyle üretileceği sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. Bununla birlikte yeni işlemci, PLP teknolojisiyle üretilecek. Kalıptan kesilen yongaların dikdörtgen bir panel üzerine yerleştirilerek üretim imkanı sunan teknoloji, ham unsur israfını önlüyor. Şirketler, PLP teknolojisi sayesinde üretim maliyetlerini düşürebiliyor.

Google, yeni işlemcisiyle güvenliği bir üst düzeye çıkaracağını argüman etti. Tensor G2 ile Pixel 7 serisinin fotoğraf, görüntü, yapay zeka ve güvenlik performanslarının güzelleştireceği açıklandı.

Google Store’da güncellenen eser sayfasında yeni model numarası dışında rastgele bir bilgi yer almıyor

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.