Samsung Galaxy Note 9 için güncelleme desteği bitti

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung, geçtiğimiz yıllarda Android tarafında güncelleme dayanağı ile dikkat çekse de firma, eski aygıtlarını unutmaya devam ediyor. Firma ...

Samsung, geçtiğimiz yıllarda Android tarafında güncelleme dayanağı ile dikkat çekse de firma, eski aygıtlarını unutmaya devam ediyor. Firma, 2020 öncesi çıkardığı aygıtlara büyük güncelleme kelamları vermemişti ve bu mühletlerin dolması ile sevilen aygıtlar, bir bir güncelleme takviyesi kaybetmeye devam başladı. Galaxy S9 sonrası artık de Galaxy Note 9 güncelleme dayanağını yitirdi.

Galaxy S5 Neo’ya kritik güncelleme

2 hf. evvel eklendi

Galaxy Note 10 Android 13 güncellemesi almayacak

Ağustos 2018’de tanıtılan ve Android 8.1 ile çıkış yapan Galaxy Note 9, en son Android 10 tabanlı One UI 2.5 güncellemesi almıştı. Daha sonra üç ayda bir güvenlik güncellemesi alan telefon, artık büsbütün güncelleme dayanağını kaybetti. Galaxy Note 10 ise artık güvenlik güncellemelerini üç ayda bir alacak. Galaxy Note 10, en son Android tabanlı One UI 4 güncellemesi almış olacak ve maalesef Android 13 güncellemesine kavuşmayacak.

Samsung, çok değerli bir güvenlik açığı olması halinde Galaxy S9 ve Note 9 serisine güncelleme verecektir lakin her iki aygıt için de resmen yolu sonuna gelinmiş oldu.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.