Sony oyun telefonu için tarih verdi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sony kısa mühlet evvel Xperia 5 IV modelini tanıttı. Kamerası ile öne çıkan yeni telefon Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle de ...

Sony kısa mühlet evvel Xperia 5 IV modelini tanıttı. Kamerası ile öne çıkan yeni telefon Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle de hayli savlı. Bu telefonla yetinmeyen Sony, artık yeni bir telefon daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni telefonu oyuncu odaklı olacak.

Sony’nin oyun telefonu 12 Eylül’de geliyor

Sony, yaptığı açıklama ile yeni telefonunu 12 Eylül tarihinde tanıtacağını açıkladı. Oyuncular ve yayıncılar için tasarlandığı söylenen yeni telefon, 12 Eylül Pazartesi günü Türkiye saati ile 09.30‘da yüzünü gösterecek. Yeni modelin tanıtımı ise YouTube üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Şirket her ne kadar tanıtım tarihini açıklamış olsa da yeni oyun odaklı telefonu hakkındaki ayrıntıları ise paylaşmaktan kaçınıyor. Paylaşılan görüntüde ‘Oyun için doğdu’ ve ‘ Pro oyuncular ve yayıncılar için tasarlandı’ sözleri yer alıyor.

Sony, bu yeni teşebbüsü ile birlikte mobil oyunlar konusunda da argümanını artırmak istiyor üzere görünüyor. Yeni telefon ile bildiklerimiz epeyce kısıtlı fakat telefonun performans manasında tatmin edici seviyede olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Sony’nin ayrıyeten ısınma meseleleri için bu oyun odaklı telefonda özel bir soğutma sistemi sunması bekleniyor.

Sony geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile taşınabilir oyun geliştiricisi Savage Game Studios‘u bünyesine kattığını açıklamıştı. Sony bu gelişme ile birlikte PlayStation oyunlarını taşınabilir aygıtlara entegre edebilir. Şirketin yeni oyun odaklı telefonu da Sony’nin bu hususta ne kadar önemli olduğunu bir sefer daha ortaya koyuyor.

Sony son periyotta oyun dalına büyük yatırımlar yapıyor. Artık PlayStation dışına çıkan şirket God of War ve Spider-Man üzere oyunları Windows’da da sunuyor. Şirket tüm bunlara ek olarak, Windows için PlayStation launcher üzerinde de çalışıyor.

Japon teknoloji firması son yıllarda oyun sektöründe değerli adımlar atıyor. Yakın vakitte tanıtılacak oyun odaklı telefon da bu adımlardan bir tanesi. Pekala siz Sony’nin oyun dalına yaptığı yatırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.