Sony PlayStation 5, beklenen özelliğe kavuştu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
PlayStation 5 modellerinde kimi monitör dayanağının olmaması nedeniyle tenkit yağmuruna tutuluyordu. Sony, PlayStation 5 için 1440p ...

PlayStation 5 modellerinde kimi monitör dayanağının olmaması nedeniyle tenkit yağmuruna tutuluyordu. Sony, PlayStation 5 için 1440p çözünürlük dayanağını duyurdu.

1080p ve 2160p çözünürlükleri destekleyen PS 5, nihayet 1440p dayanağına de kavuştu. Şirket, 1440p çözünürlükte yalnızca 60Hz ve 120Hz çıkışın destekleneceğini açıkladı. Variable Refresh Rate (VRR) teknolojisi, 1080p ve 2160p çözünürlüklerde olacak.

PlayStation 5, 1440p monitörleri destekleyecek

Sony, yeni güncellemesiyle birlikte listeleme özelliğini de faal etti. Gamelists olarak duyurulan özellik sayesinde oyuncular, 15 adet liste oluşturabilecek. Her listede 100 adet oyun barındırılabilecek. Bu özelliğin disk, dijital oyunlar ve akış oyunları için geçerli olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Tanıtılan bir öbür özellik ise Devam Eden Etkinlikler olarak isimlendiriliyor. Bu özellik, en son oynadığınızda yaptığınız son aktiviteyi göstererek oyuna geri dönmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıyeten kullanıcılar, 3D ses ve Stereo ses seçeneklerini karşılaştırmak için başka bir ekranda deneme yapabilecek.

Sony, PlayStation kullanıcılarının PC ve akıllı telefon gereksinimini azaltacak yeni özelliğini tanıttı. Kullanıcılar, sesli komutlar ile YouTube araması gerçekleştirebilecek. Örneğin, “Hey PlayStation, YouTube’da ShiftDelete görüntüsünü bul” diyerek ShiftDelete.Net YouTube kanalına erişebileceksiniz. Lakin bu özellik şimdilik yalnızca ABD ve İngiltere hesabına sahip kullanıcılar için faal edildi.

Bir öbür değerli güncelleme ise Android ve iOS için PS uygulaması için gerçekleştirilecek. Bu ay yayınlanacağı belirtilen yeni güncelleme, direkt telefondan yahut tabletten PS Remote Play oturumu başlatabilme imkanı sunacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.