Steve Jobs’ın kızı iPhone 14 ile dalga geçti!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, geçtiğimiz gün düzenlediği Far Out aktifliği kapsamında en yeni iPhone modellerini duyurdu. iPhone 14 ailesi dizaynıyla dikkat ...

Apple, geçtiğimiz gün düzenlediği Far Out aktifliği kapsamında en yeni iPhone modellerini duyurdu. iPhone 14 ailesi dizaynıyla dikkat çekiyor olsa da, birçok kullanıcı iPhone 13‘e benzemesinden şikayet etti. Şikayet edenlerden birisi de Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’ın kızı Meskene Jobs oldu.

Eve Jobs, iPhone 14 ile hiçbir şeyin değişmediğini düşünüyor

Steve Jobs Theater’da gerçekleşen aktiflikte iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri duyuruldu. iPhone 14 Pro ve Pro Max ile uzun bir ortanın akabinde birinci sefer ekrana gömülü selfie kamerasına (Dynamic Island) geçiş yapıldı.

Apple’ın yeni iPhone’ları tasarım konusunda çeşitli tenkitler aldı. Bilhassa Android kullanıcılarına nazaran, iPhone 14 ailesinde çok büyük değişiklikler olduğunu söylemek mümkün değil. Steve Jobs’ın kızı Eve Jobs da Instagram’dan yaptığı paylaşımda iPhone 14 ile alay etti.

Eve Jobs, Instagram hesabından toplumsal medyada hayli meşhur olan viral bir fotoğrafı paylaştı. Görselde, giydiği gömlek ile birebir gömleği satın alan bir adam bulunuyor. Fotoğrafın açıklamasında ise, “Apple’ın bugün yaptığı duyurudan sonra iPhone 13’ten iPhone 14’e yükseltiyorum” tabirini kullandı.

24 yaşındaki Meskene Jobs, Instagram’da 300 binden fazla takipçiye sahip. Profesyonel at binicisi ve toplumsal medya fenomeni olan Jobs, daha evvel Apple eserleriyle ilgili konuşmaktan kaçınmıştı. Fakat daha evvel, iPhone kullandığını ve “kendisi için hoş bir hatırlatma” olduğunu söyledi.

iPhone 14 Pro ailesinde neler yeni?

Pro iPhone’lar, Pro olmayan kardeşlerine nazaran kıymetli yükseltmeler sunuyor. 120 Hz ProMotion ekran teknolojisi en büyük farklardan birisi olmaya devam ederken dikkat çeken birinci ayrıntılar şu biçimde:

  • Çentik yerine Dynamic Island (Pro’ya Özel)
  • Her vakit açık ekran (Pro’ya Özel)
  • 48 MP ana kamera sensörü (Pro’ya Özel)
  • Süper akıcı ve titremeyen görüntüler için Aksiyon Modu (Tüm iPhone 14’ler)
  • Otomatik odaklamalı ön kamera (Tüm iPhone 14’ler)
  • Apple A16 Bionic işlemci (Pro’ya Özel)

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.