Tim Cook, iPhone kullanıcılarının iMessage için RCS desteği istediğini düşünmüyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dün, devasa bir aktiflik ile yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods eserlerini tanıtan Apple, aktiflik akabinde düzenlediği seanslar ile Steve ...

Dün, devasa bir aktiflik ile yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods eserlerini tanıtan Apple, aktiflik akabinde düzenlediği seanslar ile Steve Jobs, günümüzün tasarım sorunları ve Tesla üzere hususlar hakkında konuşmalar başlattı. Jony Ive, Laurene Powell Jobs ve Tim Cook’un konuştu bir seansta Cook, RCS hakkında bir açıklamada bulundu.

iPhone 14 Türkiye fiyatları açıklandı: iPhone 14 Pro Max kaç TL?

20 sa. evvel eklendi

Kullanıcılarımızın buna çok fazla güç harcamamızı istediğini düşünmüyorum

Code seansı sırasında bir seyirci, Tim Cook’a Android ve iPhone ortasındaki bağlantının gelişmesi için Rich Communcation Services (RCS) kullanılması gerektiğini savundu. CEO Tim Cook, yanıt olarak “Kullanıcılarımızın buna çok fazla güç harcamamızı istediğini duymuyorum” dedi. Cook, böylelikle iPhone kullanııların RCS hakkında özel bir istediği olmadığını belirtmiş oldu.

Ancak elbette, birçok iPhone ve Android kullanıcısı, SMS 2.0 olarak da bilinen yeni RCS protokolünün üniversal olarak kullanılmasını istiyor. Daha evvel de bir Apple yöneticisi iMessage’ı Android’e getirmenin kendilerine ziyanı olacağını belirtmişti. Öbür bir Apple çalışanı ise birçok kullanıcının iMessage için iPhone aldığını söyleyerek platformun iOS’a özelliğini savunmuştu.

Annene iPhone al

Tim Cook’ın açıklamasının akabinde seyirci, annesine birtakım görüntüleri ileti üzerinden gönderemediğini söyleyerek yakındı, Cook ise “annene iPhone al” diyerek espri ile mevzuyu kapatmış oldu. Cook, elbette bu ufak konuşma ile resmi bir açıklama yapmış olmadı lakin RCS’in getirdiği güvenlik artıları ve sanayi baskısı, ilerde Apple’ı RCS dayanağına zorlayabilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.