Twitter, çok beklenen WhatsApp desteğini alıyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Popüler toplumsal medya platformu Twitter, tweet’leri paylaşmayı daha kolay hale getiriyor. Şirket, WhatsApp için yeni bir buton eklediğini ...

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, tweet’leri paylaşmayı daha kolay hale getiriyor. Şirket, WhatsApp için yeni bir buton eklediğini duyurdu. “WhatsApp’ta paylaş” özelliği sayesinde tek tıkla iletileşme platformuna tweet göndermek mümkün olacak.

Twitter’a WhatsApp’ta paylaş özelliği ekleniyor

Twitter, platforma WhatsApp odaklı yeni bir buton eklemeye hazırlanıyor. Şu anda tweet’lerin altında yorum atma, retweet etme, beğenme ve paylaşma seçenekleri sunuluyor. Ama yeni buton sayesinde tweet’i direkt WhatsApp’ta paylaşma fırsatı sunulacak.

İlk etapta yalnızca Hindistan’daki kullanıcılara verilen WhatsApp’ta paylaş özelliği, şahıslara yahut kümelere tweet yollamayı kolaylaştıracak. Twitter DM hariç tweet’lerin en çok WhatsApp’a gönderildiğini düşünürsek, bu özellik kullanışlı olacak üzere duruyor.

Twitter Hindistan hesabından paylaşılan fotoğraf, yeni dizaynın nasıl göründüğünü ortaya koydu. Fotoğrafta WhatsApp logosunu görüyor olsak da, tweet’i paylaşma butonu kaybolmuş durumda. Bu, tweet’i başka platformla yahut DM ile nasıl paylaşılacağı konusunda soru işaretleri yaratıyor.

Özelliği test eden kimi kullanıcılar, WhatsApp logosuna dokunduktan sonra WhatsApp yahut farklı bir platformla paylaşma seçeneğini gördüklerini söyledi. Yani tweet’leri iletileşme uygulamasına göndermek için yeniden iki adımlı bir sürece (WhatsApp’ta paylaş butonu > WhatsApp) gereksinim duyuluyor.

Twitter’ın Hindistan’da 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, yeni özelliğin yalnızca bu ülkede paylaşılması şaşırtan değil. Fakat yakın vakitte global olarak erişime açılacağını düşünüyoruz.

Peki siz WhatsApp ile tweet paylaşma hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.