Android telefonlara “temiz çağrı” özelliği geliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Üç aylık Android 13 güncellemesinin birinci beta sürümü, "aramalar sırasında art plan gürültüsünü azaltmak" için tasarlanan Clear Calling ...

Üç aylık Android 13 güncellemesinin birinci beta sürümü, “aramalar sırasında art plan gürültüsünü azaltmak” için tasarlanan Clear Calling yahut öteki bir deyişle “temiz çağrı” özelliğini ortaya çıkardı.

iPhone 14 Pro’daki etkileşimli çentik, Honor V20’de uygulanmış

4 sa. evvel eklendi

Yapay zekaya dayalı bir özellik olacak

Bu modda sistem, aramalar için gürültü engelleme teknolojisini aktifleştiriyor. Ucuz kulaklıklardaki misal teknolojinin bilakis, fonksiyon yapay zekaya dayanmakta. Kullanıcıların konuşmalarının içeriğinin Google’a gönderilmediği yani sürecin direkt aygıt üzerinde yapıldığı da garanti ediliyor. Ayrıyeten özelliğin mobil ağlarda çalıştığı, fakat Wi-Fi aramaları için çalışmayacağı belirtildi.

Clear Calling otomatik olarak etkin olmayacak, kullanıcı şayet isterse ayarlardan manuel olarak etkinleştirilebilecek. Şirket daha evvel de Google Meet‘te atıştırmalık poşetlerinin hışırtısı, klavye tıklamaları ve köpek havlamaları gibi art plan seslerini bastırmak için yapay zekayı kullanmıştı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.