Bitci Holding Metaverse ve oyun sektöründe yeni projelere imza atacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Türkiye’nin borsa ve ödeme sistemine entegre birinci yerli blockchain ağını geliştiren Bitci Holding, Türk şirketlerini internetin yeni yüzü ...

Türkiye’nin borsa ve ödeme sistemine entegre birinci yerli blockchain ağını geliştiren Bitci Holding, Türk şirketlerini internetin yeni yüzü Metaverse’in sunduğu imkanlarla buluşturacak. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan holdingleşmeyle birlikte daha güçlü bir tertip ve finansal alt yapıyla ulusal ve global ölçekte belirledikleri büyük gayelere odaklandıklarını söyleyen Bitci Holding CEO’su Onur Altan Tan, blockchain teknolojilerinin dijital dünyayı yine şekillendirdiğini ve bu durumun hem şirketler hem de kullanıcılar için yeni ve değerli fırsatlar sunduğunu kaydetti. Onur Altan Tan, Bitci Holding olarak Türk şirketlerini bu yeni dijital cihana taşımayı hedeflediklerini vurguladı.

Bitci Holding’in bu istikametteki çalışmalarını paylaşan Onur Altan Tan, “Faaliyetlerine 2018 yılında Bodrum’da başlayan Bitci olarak, birinci atılımımızı kripto varlık ticaret platformumuz Bitcicom ile yaptık. Eş vakitli olarak, tekrar yerli mühendislerimizle, şirketleri blockchain platformuna taşımak, onları bu teknolojinin sunduğu imkanlarla tanıştırmak, farklı tahliller sunmak gayesiyle BitciChain’i devreye aldık ve çok sayıda proje geliştirdik. Borsa tarafında, taraftar token geliştirme işimiz, bilhassa Covid-19 pandemisi periyodunda yaşanan kapanmaların kadrolara getirdiği meşakkatlerin giderilmesine sağladığı katkıyla epeyce büyüdü. Bu periyotta yerli ve yabancı 33 kadroyla fan token partnerliği yaptık. Bu yolla yalnızca Türkiye’de spora sağladığımız kaynak 140 milyon TL’yi buldu. Yeniden Brezilya Ulusal Ekibi, İspanya Ulusal Kadrosu, Formula McLaren Ekibi, Moto GP üzere grup ve tertiplerle hem büyük bir aile kurarak blockchain teknolojisiyle sporu desteklemiş olduk hem de bu teknolojiyi ihraç ettik. Bu alanda dünyanın en büyük fan token platformlarından biri haline geldik.” diye konuştu.

Apple ve SpaceX görüşme halinde

8 sa. evvel eklendi

“Bitci Borsa’yı dünyanın dört bir yanına taşıyacağız”

Fan token ve borsa tarafında ulusal ve küresel ölçekteki mutabakatlarla büyümeye devam ettiklerini söyleyen Onur Altan Tan, “Bitci Borsa olarak, maksadımız küresel bir yapıda büyüyerek önümüzdeki süreçte Bitci Borsayı dünyanın farklı yerlerine taşıyacağız. Brezilya’da birincisini açtık ve 8 aydır aktif durumda. Brezilya Ulusal grubu ve 5 tane Brezilya ekibiyle etkileşimini sürdürüyor. Bunu yanında hem kripto para alım satımını regüle etmiş Portekiz ve Kanada üzere ülkelerde hem de şimdi bu alanı regüle etmemiş lakin kripto alım satımının yaygın olduğu ülkelerde çalışmalarımız sürüyor. Malta’da, İsviçre’de, Estonya’da bu alanda şirketlerimiz ve lisans çalışmalarımız var. Önümüzdeki süreçte biraz daha güneye inerek MENA bölgesi için de adımlarımız olacak. Fan token’larla Türkiye’de başlayan seyahatimizi küresele taşıdık ve dünyada bunu yapan blockchain teknoloji şirketlerinin önde gelenlerinden biri olmayı başardık.” dedi.

“Türk oyun kesimini radarımıza aldık”

Bitci’nin kamuoyunda daha çok birinci atılımı yaptığı kripto para borsası ile tanınsa da bir teknoloji şirketi olduğunu hatırlatan Onur Altan Tan, blockchain alt yapısının ve teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, ana faaliyet konusu olan blockchain teknolojilerine ve bu alandaki maksatlara odaklandıklarını kaydetti. Onur Altan Tan, “Holding bünyemizdeki Bitci Games ile Metaverse’e giriyoruz. Yalnızca bir Metaverse yapısı değil, tıpkı vakitte bir oyun platformu yaratıyoruz. Biz platformu sunuyoruz oyun stüdyolarına ve birebir vakitte Web3 altyapı takviyesi veriyoruz. Ülkemizde oyun geliştiren çok sayıda oyun stüdyosu mevcut. Buradaki maksadımız, geliştirilen bu oyunların blockchain üzerinde tokenizasyonla kullanılabilmesi. Münasebetiyle bu oyunları tokenize ederek, hem yatırımcılara yeni bir alan açıyoruz, hem daha büyük bir kitlenin oyunları kullanmasını sağlıyoruz hem de oyun stüdyolarının bundan bir gelir etmesine imkan sağlıyoruz. Yani oyunları blockchaine bağlıyoruz, böylece oyundaki bütün iktisat blockchain üzerinde dönüyor. Şu an görüştüğümüz, 600 bini faal toplam iki milyon kullanıcılı bir oyun var, bu formda tokenize edilecek.” diye konuştu.

Bu kapsamda Bitci Games bünyesinde geliştirdikleri bir oyunun son testlerinin yapıldığını da vurgulayan Onur Altan Tan, Türk oyun bölümünü radarlarına aldıklarını söyledi. Onur Altan Tan, oyun stüdyolarına davette bulunarak, “Gelin geliştirdiğiniz oyununuzu Web3’e alalım, halihazırdaki milyonlarca kullanıcıyla, onların bu taraftaki talepleriyle ve yeni kullanıcılarla oyunlarınızı buluşturalım. Buradaki gelir düzeneğinden faydalanın.” dedi. 

“Metaverse internetin yeni yüzü”

Bitci Games’in odaklandığı bir başka alanının Metaverse olduğunu belirten Onur Altan Tan, “Metaverse’in potansiyelini yeterli anlamak gerekiyor. Nasıl ki internet birinci çıktığında bütün şirketler web sitesi açmaya başladıklarında servis, hizmet ve eser satışları başladığında bu bir yarış haline döndü ve tıpkı vakitte bütün şirketler burada yerlerini alıp eser gamlarını hizmetlerinin dokunduğu jeografik bölgeyi hepsini genişlettiler, benzeri bir biçimde Metaverse de aslında internetin yeni yüzü diyebiliriz. Tek fark biraz daha hislere hitap eden bir internet. Yani önümüzdeki ekranda iki boyutlu gördüğümüz bir düzlem dışına çıktığımız, örneğin bir elektronik pazar alanındaki eserleri dünyanın rastgele bir yerinden üç boyutlu olarak görerek alışveriş yapabileceğimiz, bir cihan.” diye konuştu. 

“Türk şirketleri Metaverse’te yerlerini almalı”

Bitci Holding’in Bitci Games’le VR Mars Metaverse’ünü geliştirdiğini söyleyen Onur Altan Tan, “Mars gezegeninde birebir vakitte oyunlaştırılmış bir Metaverse kurguluyoruz. Oynadıkça kazan mantığıyla çalışan ancak tıpkı vakitte konser alanları, etkileşim alanları, toplantı alanları olan bir Metaverse. Bu, planladığımız büyük bir serinin birincisi olacak. Şu an büyük bir kısmı bitti. Büyük bir bütünün kesimi VR Mars zira Bitci Games’in ana maksadı, tüm şirketlerin yer alacağı bir internet yaratmak. Bu yıl yapılan araştırmalar, Metaverse’e 120 milyar dolara ulaşan bir yatırımın kelam konusu olduğunu gösteriyor. 2030 yılında da 5 trilyon dolarlık bir piyasa bekleniyor. Yani çok süratli büyümesi öngörülen bir alan ve bu da hepimiz bir formda orada yer alacağız, tahminen bir oyun oynayacağız, tahminen bir eser alacağız manasına geliyor. Münasebetiyle burada ikinci davetimiz da şirketlere: Şirketlerin nasıl ki internet kurulduğunda internette bir alan ismi, bir alanı, bir domaini olduysa artık Metaverse’te de bir yerleri olacak. Biz de Türk şirketlerinin burada ilgisinin çok farkındayız. Bitci Holding olarak Türk şirketleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Akaryakıt kesiminden güç kesiminden farklı şirketlerle Metaverse çalışmaları ve NFT çalışmaları yapacağız. Şu an 20’nin üzerinde şirketle görüşüyoruz. Tüm Türk şirketlerini Metaverse’te, Türk Metaverse’ünde yerlerini almaya çağırıyoruz.” dedi. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.