Instagram’a ‘sonunda’ dedirtecek özellik geliyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sosyal medya platformu Instagram, öbür uygulamalardan farklı olarak diğerinin içeriğini tekrar paylaşmak için epeyce sıkıntı yollar sunuyor ...

Sosyal medya platformu Instagram, öbür uygulamalardan farklı olarak diğerinin içeriğini tekrar paylaşmak için epeyce sıkıntı yollar sunuyor. Lakin son haberlere nazaran platform, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna nazaran öne çıkanlarınızdaki gönderileri yeniden paylaşmak mümkün olacak.

Instagram, Retweet gibisi bilhassa geliyor

Instagram’ın yine paylaşım özelliği, geçtiğimiz gün toplumsal medya danışmanı Matt Navarra tarafından gündeme geldi. Akabinde Instagram’ın ana şirketi Meta bunu onayladı. Twitter’daki Retweet özelliğine benzeri olacak olan bu özellik, gönderilerin viral olmasında daha da tesirli olacak.

Yeni Repost özelliği birinci olarak uygulama araştırmacısı Alessandra Paluzzi tarafından mayıs ayında fark edildi. Bu hafta ise Matt Navarra, Instagram lideri Adam Mosseri’nin profilinde yeni bir Repost sekmesinin ekran görüntüsünü yayınladı.

Meta’dan bir sözcü bahse ait açıklama yaptı. “Hikayelerde nasıl tekrar paylaşabileceğinize misal halde, öne çıkanlardaki gönderileri de tekrar paylaşma yeteneğini keşfediyoruz. Böylelikle insanları kendileriyle ilgili şeyleri paylaşabilir ve özgün içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir. Bunu yakında az sayıda beşerle test etmeyi planlıyoruz.”

Büyük ihtimalle sekme, kullanıcıların hesaplarında yine paylaştığı tüm gönderilere sahiplik yapacak. Ekran manzarasına nazaran, ‘Yeniden Gönder’ sekmesi, kullanıcıların profilinde etiketli fotoğraflar sekmesinin yanında gözükecek.

Şu anda Instagram’da bir kullanıcının gönderisini tekrar paylaşmanın direkt yolu yok. Bunun yerine birtakım kullanıcılar üçüncü taraf uygulamaları tercih ediyor. Yeni özelliğin gelmesiyle birlikte bu uygulamalara da gerek kalmayacak. Öbür testlerinde olduğu üzere Instagram’ın yine yayınlama özelliğini kullanıcılara ne vakit sunacağı hakkında rastgele bir bilgi yer almıyor.

Peki, siz Instagram tekrar yayınlama özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.