Intel ve Broadcom iş birliğinden önemli başarı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Wi-Fi 6 şimdi yeteri kadar yaygınlaşmadan üreticiler Wi-Fi 7 standardına ağırlaşmış durumda. Çalışmalar artık noktalar ortası Wi-Fi 7 ...

Wi-Fi 6 şimdi yeteri kadar yaygınlaşmadan üreticiler Wi-Fi 7 standardına ağırlaşmış durumda. Çalışmalar artık noktalar ortası Wi-Fi 7 irtibatının testlerine kadar ilerledi. Intel ve Broadcom, bu manada kıymetli bir basamak kaydetti.

Intel ve Broadcom’dan kıymetli işbirliği

Intel Corporation ve Broadcom Inc. yaptıkları iş birliği ile satıcılar ortası Wi-Fi 7 transferlerinde saniyede 5Gb üzerine çıkmayı başardı. Bölümde birinci defa yapılan bu gösterimde Broadcom Wi-Fi 7 tahlili ve Intel Core  tabanlı bir dizüstü bilgisayar kullanıldı.

Wi-Fi 6E standardı sonlu bir ömre sahip olabilir

7 ay evvel eklendi

Wi-Fi 7; lisanssız 6GHz spektrumunda daha geniş 320 MHz kanallar, daha yüksek dereceli 4K QAM data modülasyonu, çoklu temas süreci ile birden fazla bantta eşzamanlı temaslar ve çoklu kaynak ünitesi delme ile geliştirilmiş kanal kullanım verimliliği üzere yeni özelliklerden yararlanıyor.

Wi-Fi 7’nin deterministik işletimi, meskende ya da ofiste çok sayıda bağlı aygıtı desteklerken, artırılmış ve sanal gerçeklik, ultra yüksek çözünürlüklü 16K medya akışı ve muhteşem hassas ve sağlam oyun üzere yeni eser sınıflarını mümkün kılıyor. Ayrıyeten Wi-Fi 7’nin büyük ölçüde artırılmış suratları sayesinde geniş bant aboneleri çoklu gigabit internet paketlerinden tam olarak yararlanabilecekler.

Intel ve Broadcom, önümüzdeki periyotta de Wi-Fi 7 teknolojisinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya ve daha geniş Wi-Fi pazarına uçtan uca tecrübeler sunmaya yardımcı olmaya devam edecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.