iPhone 14 bellekleri Çin’den geliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın bugüne kadar depolama belleği konusunda Çin’e pek bakmadığı bilinir. Genelde Japon ve Güney Koreli üreticileri tercih eden Apple ...

Apple’ın bugüne kadar depolama belleği konusunda Çin’e pek bakmadığı bilinir. Genelde Japon ve Güney Koreli üreticileri tercih eden Apple yeni devirde listeye Çinli bir üreticiyi de dahil ediyor.

Çinli YMTC bellekleri iPhone 14 modellerinde

ABD’nin engellemelerine karşın Çin yonga konusunda kendisini geliştirmekte kararlı. Devlet takviyeli Yangtze Memory Technologies Corp. yakın periyotta Lexar’a TLC NAND modülleri tedarik ederek dikkat çekmişti.

SSD pazarına yeni oyuncu geliyor: YMTC

2 yıl evvel eklendi

Kendisine ilişkin SSD eserleri de olan YMTC teşebbüsü Xtacking 3.0 istifleme teknolojisi sayesinde 2400 MT/s arayüz suratlarına ulaşan 3D NAND bellekler üretmeye başladı. Apple da YMTC belleklerinden tatmin olmuş olacak ki savlara nazaran iPhone 14 serisi için tedarik etmeye başladı.

Böylece Apple’ın bellek tedarikçileri Kioxia, Samsung, SK Hynix ve YMTC halinde sıralanıyor. YMTC ilerleyen devirde elde ettiği başarımlara nazaran iPad ve Mac ailelerine de genişleme bahtı elde edebilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.