iPhone 15 modelleri birbirinden çok ayrı olacak!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, geçtiğimiz gün yaptığı tanıtım ile birlikte iPhone 14 modellerini tanıttı. Tanıtımda en çok dikkat çeken ayrıntı ise standart ...

Apple, geçtiğimiz gün yaptığı tanıtım ile birlikte iPhone 14 modellerini tanıttı. Tanıtımda en çok dikkat çeken ayrıntı ise standart modeller ile Pro versiyonların birbirinden hem tasarım hem de donanım manasında ayrılmasıydı. Yapılan savlara göre Apple önümüzdeki yıllarda bu makası daha da artırmayı planlıyor.

iPhone 15 ile birlikte modeller ortasındaki makas açılacak

Analist Ming-Chi Kuo, 2023 yılında çıkacak iPhone modellerinin birbirinden çok daha net çizgilerle ayrılacağını söz etti. Ming-Chi’ye nazaran standart ve Pro modellerinin yanı sıra iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri de birbirinden farklı olacak.

Apple tarihinde birinci kere Pro modellerinde yeni bir işlemciye geçerken, standart modellerde ise geçtiğimiz yıl tanıtılan işlemcinin güncellenmiş bir versiyonu ile karşımıza çıktı. Uzmanlar, Apple’ın bu siyasetine devam edeceğine inanıyor. Şirket böylelikle Pro modelleri müşteriler için daha cazip hâle getirecek.

iPhone 14 modelleri için verilen ön siparişler de Apple’ın bu siyasetinin başarılı olduğunu gösteriyor. Apple, bu süreçte en çok ön siparişi Pro modellerinden almış durumda. Her iki Pro modelin tüm ön siparişlerin yüzde 85’ini oluşturduğu belirtiliyor. iPhone 14 Plus ise siparişlerin yalnızca yüzde 5’ini kapsıyor.

Apple önümüzdeki yıllarda bir adım daha ileri giderek iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri ortasında da boyut dışında farklar yaratacak. Eserlerinden daha fazla kâr elde etmeyi planlayan Apple, eserleri ortasındaki farkı artırarak, daha fazla kişiye hitap etmeyi de amaçlıyor.

Henüz şirketin modeller ortasında ne üzere ayrımlar yapacağına dair net bir bilgi yok. Fakat Apple üst düzey modellerini daha cazip hâle getirmek için kesinlikle yeni özellikler getirecektir. Şirketin iPhone 14 Pro modellerinde sunduğu ‘Dynamic Island’ bu mevzuda yeterli bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Görünen o ki yakın vakitte birbirinden çok daha farklı iPhone modelleri göreceğiz. Pekala siz Apple’ın iPhone modelleri ortasındaki makası artırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.