Samsung, iki model için Eylül güncellemesini geri çekti!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy modellerine Eylül güncellemesi dağıtmaya başladı. Son olarak Galaxy S22 ve S22+ modelleri için Eylül 2022 ...

Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy modellerine Eylül güncellemesi dağıtmaya başladı. Son olarak Galaxy S22 ve S22+ modelleri için Eylül 2022 güvenlik güncellemesi veren Samsung, enteresan bir karar ile bu güncellemeyi yayından kaldırdı. Pekala güncellemeyi indiren kullanıcılar ne yapmalı?

Galaxy S22 ve S22+ için güvenlik güncellemesi durduruldu

Eylül 2022 güvenlik güncellemesi, Samsung’un en güçlü amiral gemileri için 8 Eylül prestijiyle erişilebilir hale getirilmişti. Ancak Samsung, yalnızca bir günlük dağıtımın akabinde güncellemeyi geri çekmeye karar verdi. Şimdi nedeni bilinmiyor, fakat birçok kullanıcı yazılımsal yanılgı içerdiğini düşünüyor.

Galaxy S22 ve Galaxy S22+ için “S90xBXXS2AVHD” yazılım paketi, Android ve One UI’daki onlarca güvenlik açığını düzeltiyor. Tıpkı vakitte Google’ın aylık olarak paylaştığı güvenlik tedbirlerini içeriyordu. Ancak bugün prestijiyle güncellemeye erişmek mümkün değil.

Eylül güncellemesini kuran rastgele bir Galaxy S22 ve S22+ kullanıcısı şimdiye kadar kusur aldığını bildirmedi. Yeniden de, Güney Koreli üreticiden güncellemenin geri çekilmesiyle ilgili olarak resmi açıklama gelmediğini de hatırlatalım.

Galaxy S22 ve S22+’a ek olarak Galaxy S22 Ultra için benzeri bir durum yaşanmadı. Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’daki kullanıcıların “S908BXXU2AVI3” yazılım sürümüne erişebildiği ve güncellemeyi indirebildiği tabir edildi.

Eylül 2022 güvenlik güncellemesinin birinci olarak Galaxy S21 ailesine verildiğini belirtmek gerekiyor. Şu anda Galaxy Note 20, Galaxy S20 FE 5G ve Galaxy A52s 5G kullanıcılarının da yeni yazılımı indirebildiği bildirildi. Galaxy S22 ve S22+ için tekrar ne vakit dağıtılacağı ise meçhul.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.