Windows 11 katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarda çalışmaya hazır değil

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Windows Central editörleri Microsoft'un yeni işletim sistemini katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarda test etti. Yapılan incelemelerde ...

Windows Central editörleri Microsoft’un yeni işletim sistemini katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarda test etti. Yapılan incelemelerde Windows 11‘in bu tıp form faktörüne sahip aygıtlar için çözülmemiş çok sayıda sorun içerdiği sonucuna varıldı. Olumsuz birçok nokta var.

iPhone 14 serisinin RAM ölçüsü ortaya çıktı

1 sa. evvel eklendi

İşletim sistemini ASUS ZenBook Fold 17 ve Lenovo ThinkPad X1 Fold 16 dizüstü bilgisayarlarda test eden editörler Windows 11’in mutlaka bu tıp senaryolar için tasarlanmadığı görüşünde. Bilhassa esnek ekranın farklı kısımlarında bilgilerin nasıl görüntülenmesi gerektiğini çözemiyor.

Tüm bunlara ek olarak temel işlevlerin uygulanması da yetersiz. Testi gerçekleştirenler masaüstünü ekranın üst yarısına, sanal klavyeyi ise alt kısma eşit kesimlerde hakikat formda yerleştirmeyi başaramadı. Ayrıyeten aygıtı yatay yönde kullanırken de kimi problemler baş gösteriyor.

Klavyeyi bölmüyor, otomatik tam ekran yapmıyor

Dizüstü bilgisayar kitap modunda kullanılırken işletim sistemi uygulamaları otomatik olarak tam ekran yapmadığı üzere yan yana açmıyor. Bununla birlikte dokunmatik klavyeyi baş parmaklarla metin yazılabilmesi için iPad’e misal formda ikiye ayırmadığını da belirtelim.

Söz konusu problemler nedeniyle üreticiler bu tıp aygıtlar için sistemin üzerine heyeti özel yazılım araçları geliştiriyor. Lakin bunların aygıtın performansını olumsuz etkilediği bir gerçek. Üstte belirtilen eksikliklerin yakın vakitte giderilmesinin pek mümkün olmadığı tabir ediliyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.