Xiaomi Civi 2 sertifika sitelerinde göründü: Yakında geliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Son yıllarda akıllı telefon pazarında süratli bir yükseliş gösteren Xiaomi, geçtiğimiz yıl tasarımı ile dikkat çeken Xiaomi Civi serisini ...

Son yıllarda akıllı telefon pazarında süratli bir yükseliş gösteren Xiaomi, geçtiğimiz yıl tasarımı ile dikkat çeken Xiaomi Civi serisini tanıtmıştı. Ortadan geçen vakit içerisinde daha uygun bir yonga seti ile güncellenen Civi 1S’i piyasaya süren teknoloji devi, seriye eklenecek üçüncü model için çalışmalarını hızlandırdı. Xiaomi Civi 2 ismini taşıması beklenen yeni telefon, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (CMIIT) web sitesinde gün yüzüne çıktı.

Xiaomi Civi 2 neler sunacak?

Sertifika sitesinde 2209129SC model numarası ile listelenen Xiaomi Civi 2’nin, 5G ve çift sim kart desteğine sahip olacağı doğrulandı. Buna ek olarak paylaşılan öbür sızıntılar, yaklaşmakta olan telefonun Snapdragon 7 Gen 1 ve Dolby Vision dayanaklı FULL HD+ 120Hz OLED panel ile geleceğini gösteriyor. Ayrıyeten bu ekran, ultra ince çerçeveler, kavisli tasarım ve güvenlik için bir parmak izi tarayıcıya da beraberinde getirecek.

Xiaomi 13, daha büyük ekran ile 1.5K çözünürlük sunabilir

1 gün evvel eklendi

Cihazın kamera ayrıntıları şimdi bilinmiyor lakin bu mevzuda düzgün bir konseyime sahip olması olası görünüyor. Zira CIVI 1S, OIS özellikli 64MP ana, 8MP Sony IMX355 ultra geniş açı, 2MP makro sensörü ve ön tarafta 32MP Sony IMX616 sensörden oluşan başarılı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.