Yeni nesil iPhone’larda Dynamic Island çentiği kademeli olarak küçültülecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple dün iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i içeren iPhone 14 serisi cep telefonlarını tanıttı. iPhone 14 ve ...

Apple dün iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i içeren iPhone 14 serisi cep telefonlarını tanıttı. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus tanıdık bir çentik dizaynına sahipken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, Dynamic Island ismi verilen yeni bir çentikle geldi.

iPhone 14 Pro’daki etkileşimli çentik, Honor V20’de uygulanmış

5 sa. evvel eklendi

Tüm iPhone 15 modelleri Dynamic Island ile gelebilir 

Gelen yeni bilgilere nazaran Dynamic Island çözümü iPhone’un önümüzdeki birkaç jenerasyonunda kullanılacak ve kademeli olarak geliştirilecek. Sızan bilgiler, Dynamic Island’ın nesilden nesile adım adım küçüleceği yönünde. Apple’ın da evvelki çentiklerde de tıpkı şeyi yaptığını hatırlayın.

Tahminlerinde nadiren yanılan Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch’ün kurucusu Ross Young, Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 15 serisinin dört modelinin de Dynamic Island çentik kullanacağını argüman ediyor. Apple’ın imzası haline gelmiş olan meşhur “eski çentik” ise artık yeni nesil iPhone modellerinde yer bulamayacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.