Yeni Xperia Pro’nun kamera detayları sızdırıldı: Sony geri mi dönüyor?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Sony, 12 Eylül tarihinde oyun odaklı bir aktiflik düzenleyecek. Kelam konusu aktiflikte yeni bir ...

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Sony, 12 Eylül tarihinde oyun odaklı bir aktiflik düzenleyecek. Kelam konusu aktiflikte yeni bir akıllı telefonun tanıtılacağına dair söylentiler dolaşırken, yeni jenerasyon Sony Xperia Pro’nun kamera detayları gün yüzüne çıktı.

Kamera konusunda argümanlı geliyor

Bildirilenlere göre Xperia Pro,  geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xperia Pro-I modelinin halefi olacak. Bununla birlikte kamera konusunda hayli argümanlı gelen yeni telefon, 1 inç boyutlarında 48MP IMX903 ana, 1/1.3 inç 48MP IMX803 ultra geniş açı ve geliştirilmiş 1/1.7 inç 48 MP IMX557 makro sensör olmak üzereüçlü bir kamera dizaynını beraberinde getirecek. Ayrıcabu sensörlerden birinin f/1.2 ila f/4.0 ortasında değişken diyafram açıklığı sunacağı sav ediliyor.

Xiaomi 13, daha büyük ekran ile 1.5K çözünürlük sunabilir

1 gün evvel eklendi

Şu an için bilinenler sırf kamera özellikleri ile hudutlu olsa da, telefonun ekran tarafında 120Hz yenileme suratı sunan 6,5 inç 4K HDR OLED bir panel ile gelmesi olası görünüyor. Bilindiği üzere Sony akıllı telefonlar uzun vakittir Türkiye pazarında yer almıyor. Bu nedenle Xperia Pro’nun ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı da merak edilen ayrıntılar arasıda yer alıyor. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.