Google gaza bastı! Katlanabilir Pixel ve ‘Pro’ tablet sızdı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, Android 13’ün birinci üç aylık beta sürümünü erişime açtı. Yeni işletim sisteminin kodlarını inceleyen geliştiriciler ise Google’ın ...

Google, Android 13’ün birinci üç aylık beta sürümünü erişime açtı. Yeni işletim sisteminin kodlarını inceleyen geliştiriciler ise Google’ın yeni eserlerini ortaya koydu. Katlanabilir Pixel telefon ve “Pro” işaretli bir tablet ortaya çıktı.

Katlanabilir Google Pixel ve Pro tablet yolda olabilir

Yazılım geliştiricisi Kuba Wojciechowski tarafından paylaşılan imgeler, Felix kod ismine sahip katlanabilir Pixel modelini ortaya çıkardı. Google, Android 13 kodlarında Felix’in katlanmış ve açılmış durumlarındaki kamera sistemini ele aldı. Katlanabilir Pixel’in, Galaxy Z Fold gibi çift kamera kurulumuna sahip olacağını söyledi.

Kuba Wojciechowski’nin tweet’ine nazaran yeni Pixel modeli, 64 Megapiksel Sony IMX787 ana kameraya ve 10.8 Megapiksel Samsung S5K3J1 telefoto lensi içeren ikincil kameraya yer veriyor. Felix kod isimli aygıtın ön tarafında Samsung S5K3J1 sensörü bulunuyor. Son olarak iç kısmında ise 8 Megapiksel Sony IMX355 sensörüne sahip.

Wojciechowski ayrıyeten “t6pro” yahut “tangorpro” kod isimleriyle anılan bir tableti de ortaya çıkardı. Bu yılın başlarında düzenlenen Google I/O etkinliğinde resmi bir Pixel tablet modelinin açıklandığını, fakat ayrıntılarının şimdi paylaşılmadığını belirtelim.

Daha evvel geliştiriciler, Google’ın “t6” ve “tangor” kod isimlerine sahip bir tableti sızdırmıştı. Wojciechowski’nin paylaşımları ise çok daha güçlü bir Pro modelinin yolda olduğunu gösterdi. Yani Google, iki Pixel tablet geliştiriyor olabilir.

Google, Pixel ailesini yenilemeye devam ediyor. Google Pixel Watch, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için tanıtım tarihi verildi. Şirketten gelen açıklamaya nazaran, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro lansman tarihi 6 Ekim olarak belirlendi. Aktiflikte tableti yahut katlanabilir Pixel’i görmeyi beklemiyoruz.

Peki siz katlanabilir Google Pixel hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.