iPhone 14 mini neden tanıtılmadı?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Far Out etkinliğinde iPhone 14 ailesini duyurdu. Lakin 2022 model iPhone serisinin giriş modeli ...

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Far Out etkinliğinde iPhone 14 ailesini duyurdu. Lakin 2022 model iPhone serisinin giriş modeli iPhone 14 oldu. Pekala Apple, daha küçük ekranlı küçük modelinden neden vazgeçti, iPhone 15 mini duyurulacak mı?

iPhone 14 küçük yerine iPhone SE 4. jenerasyon görebiliriz

İlk olarak iPhone 12 serisiyle hayatımıza giren küçük modelleri, uzun ömürlü olmayı başaramadı. Başka modeller kadar güçlü teknik özelliklere sahip olsa da, Apple küçük ekran seven kullanıcı bulmayı başaramadı.

Örneğin ABD’deki bir araştırma, iPhone 12 mini’nin tüm iPhone 12 satışlarının sadece yüzde 5’ini oluşturduğunu bildirdi. Bir diğer araştırma ise Apple’ın ‌iPhone 12‌ Pro üretimini artırmak için iki milyon ‌iPhone 12 mini‌ üretimini kestiğini ortaya koydu.

iPhone 13 ailesinde de emsal bir durumun yaşandığını söylemek mümkün. Bilhassa iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri geçtiğimiz yıldan bu yana rekor kıran satış sayılarına ulaşırken, iPhone 13 mini beklentileri karşılayamadı.

Nisan ayında gerçekleştirilen bir araştırma, ‌iPhone 13‌ mini’nin tüm ‌iPhone 13‌ satışlarının sırf yüzde 3’ünü oluşturduğunu ortaya koydu. Birebir devirde ‌iPhone 12 mini‌ ise iPhone 12 ailesinin yalnızca yüzde 6’sı civarındaydı.

Apple, daha evvelki açıklamalarında kullanıcı isteklerini takip ettiklerini ve bu doğrultuda iPhone SE modeline yöneldiklerini ortaya koydu.

iPhone SE’nin geleceği belgisiz olsa da, Apple’ın küçük ekranlı modelleri SE olarak devam edecek. Son SE aygıtının ise Mart ayında duyurulan iPhone SE (3. nesil) olduğunu belirtelim.

Peki siz iPhone 14 küçük hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.