iPhone 14 Pro kameraları 3 kat fazla veri tüketiyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bu yıl iPhone 14 Pro serisine daha fazla ehemmiyet veren Apple kamera tarafında da iyileştirmeler yapmıştı. En uygun iPhone kamerası ...

Bu yıl iPhone 14 Pro serisine daha fazla ehemmiyet veren Apple kamera tarafında da iyileştirmeler yapmıştı. En uygun iPhone kamerası yakıştırması yapılan yeni pakette 48MP çözünürlük görmek mümkün oldu.

iPhone 14 Pro kamerası nasıl?

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde bulunan yeni kamera haliyle evvelki kuşağa nazaran daha fazla bilgi tüketiyor. Bilhassa ProRes için kullanılan ProRaw formatı 75MB düzeyine kadar çıkıyor. Bu da 3 kat civarında bir artış manasına geliyor.

iPhone 14 Türkiye fiyatları açıklandı: iPhone 14 Pro Max kaç TL?

2 gün evvel eklendi

iPhone 14 Pro serisini gündelik hayatında kullanacak ve harici yahut bulut altyapılarda fotoğraflarını saklayacaklar için büyük bir sorun teşkil etmiyor lakin içerik üreticiler için depolama alanında sorun oluşturabilir. Bu bakımdan yüksek kapasiteli modeller tavsiye ediliyor çünkü esasen hafıza kartı durumu kelam konusu değil.

48MP çözünürlük 75MB bilgi üretirken gece modu, 12MP modu, makro mod ve flaşlı modların 25MB bilgi ürettiği tabir edilmiş. Yani üstte da bahsettiğimiz üzere yüksek çözünürlükte daha esnek fotoğraf düzenleme imkânı isteyen profesyoneller için bilgi tüketimi de artıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.