iPhone 14 Pro performans testi ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın yeni iPhone 14 modellerini tanıtmasının akabinde gözler yeni telefonların performansına çevrilmişti. Bilhassa yeni A16 Bionic ...

Apple’ın yeni iPhone 14 modellerini tanıtmasının akabinde gözler yeni telefonların performansına çevrilmişti. Bilhassa yeni A16 Bionic işlemci ile karşımıza çıkan Pro modellerin göstereceği performans büyük merak konusuydu.

iPhone 14 Pro’nun Geekbench skoru ortaya çıktı

iPhone 14 Pro erken testlerde bekleneni ortaya koyamamış olsa da yeni testler, A16 Bionic’in performans konusunda kıymetli bir adım olduğunu ortaya koyuyor. Geekbench‘te paylaşılan yeni sayılara nazaran iPhone 14 Pro, iPhone 13 modellerine nazaran başarılı sayıları ile dikkat çekiyor.

Çıkan sonuçlara nazaran iPhone 14 Pro, tek çekirdekli testlerde 1887 puan aldı. iPhone 13 Pro‘nun birebir testlerde 1707’lik skora ulaştığını hatırlatmakta yarar var. Bu da yaklaşık yüzde 10’luk bir performans artışına tekabül ediyor.

Çoklu çekirdek performansında ise fark daha da açılıyor. A16 Bionic, Geekbench çoklu çekirdek testinde 5445 skora ulaşıyor. Başka yandan A15 işlemciye sahip iPhone 13 Pro ise 4659 puanda kalıyor. Bu da iPhone 14 Pro’ya yaklaşık olarak yüzde 17’lik bir avantaj sağlıyor.

iPhone 14 Pro‘nun hâlâ birinci suram sürecinde olduğunu hatırlatmakta yarar var. 4 nm teknolojisiyle üretilen A16 Bionic işlemciye sahip olan iPhone 14 Pro’nun ilerleyen kademelerde daha uygun skorlara ulaşması bekleniyor.

Applei, yeni A16 işlemcilerini iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri ile hudutlu tutuyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri ise A15 işlemcilerle yoluna devam ediyor. iPhone 14 modelleri için elden geçirilen işlemciler artık 4 yerine 5 çekirdelikli GPU‘ya sahip olacak.

iPhone 14 Pro modellerinin göstereceği gerçek performans hakkında ilerleyen devirde daha sağlıklı bilgilere ulaşacağımızı umuyoruz. Lakin yeni işlemci şimdiden farkını ortaya koymuş üzere görünüyor. Pekala siz iPhone 14 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.