iPhone 15 serisinden ilk bilgiler geldi: Modeller arası fark açılıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 14 ailesini tanıtan Apple, tarihte birinci kez Pro modellerinde yeni bir işlemciye, standart ...

Geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 14 ailesini tanıtan Apple, tarihte birinci kez Pro modellerinde yeni bir işlemciye, standart modelde ise eski kuşak işlemcinin güncellenmiş bir versiyonuna yer verdi. Artık de Apple analisti Ming Chi Kuo ve Mark Gurman, gelecek iPhone serileri hakkında dikkat çeken bilgiler paylaştı. 

Modeller ortası fark açılacak

Kuo’ya nazaran Apple, giderek daha rekabetçi hale gelen pazarda üst model telefonların tercih edilmesi için kullanıcılara daha fazla neden sunmayı planlıyor. Bununla birlikte Pro ve standart modeller ortasında büyük bir özellik farkı oluşturulacak. Böylelikle Kuo, yeni değişikliğin Pro modellerin sevkiyat sayılarını artıracağını ve nihayetinde iPhone 15 ailesinin ortalama satış fiyatının da yükseleceğini söylüyor.

iPhone 14 Pro, iPhone 13 Pro’dan ne kadar güçlü?

1 gün evvel eklendi

Bir başka analist Mark Gurman ise, Apple’ın ‘Ultra’ lehine ‘Pro Max’ isimlendirme şemasını geride bırakacağını düşünüyor. Çünkü yakın vakitte Apple Watch Ultra’yı piyasaya süren şirketin, M serisi işlemcileri de Pro, Max ve Ultra olarak birbirinden ayırdığı düşünüldüğünde yeni bilgilerin gerçeklik hissesi taşıdığını söyleyebiliriz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.