Netflix, Ubisoft ortaklığıyla üç özel mobil oyun geliştirecek!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Netflix ve Ubisoft, 2023’ten itibaren dünyanın en sevilen oyun serilerinden kimilerini Netflix’e taşıyacak üç taşınabilir oyun geliştirmeyi ...

Netflix ve Ubisoft, 2023’ten itibaren dünyanın en sevilen oyun serilerinden kimilerini Netflix’e taşıyacak üç taşınabilir oyun geliştirmeyi planladıklarını duyurdu. Ubisoft Forward’da duyurulan ve Valiant Hearts, Mighty Quest ve Assassin’s Creed evrenlerinde geliştirilecek olan üç oyun, reklam ya da uygulama içi satın alımlar olmadan taşınabilir aygıtlar üzerinden yalnızca dünya genelindeki Netflix üyelerine özel sunulacak.

Ubisoft’un birçok ödül kazanan Valiant Hearts’ın devamı niteliğindeki yeni oyunu Valiant Hearts: The Great War, orjinal çekirdek takım tarafından yönetilecek ve birebir DNA’ya sahip olsa da yeni bir kıssa anlatacak. Oyun, Ocak 2023’ten itibaren Netflix üyelerine sunulacak.

Netflix’in birinci oyunları 2023 yılında piyasaya çıkacak

Eleştirmenlerin beğenisini kazanan The Mighty Quest for Epic Loot taşınabilir oyununun akabinde, The Mighty Quest yeni bir oyunla 2023’te Netflix’te olacak. Bu sefer oyun, rogue gibisi cinsten ilham alarak serinin vurdulu kırdılı çatışma formatını orijinal ve tekrar tekrar oynanabilir bir biçimde hayata geçiren bir tecrübe sunacak.

Assassin’s Creed hayranları ise, kendilerini Netflix’te Assassin’s Creed kainatına birden fazla biçimde kaptırabilecek. Daha evvel açıklanan live action dizisine ek olarak, yalnızca Netflix’e özel olarak orijinal bir taşınabilir oyun geliştiriliyor.

Netflix’in Oyunlardan Sorumlu Lider Yardımcısı Mike Verdu şunları söyledi;

“Hayranlar için unutulmaz dünyalar yaratma konusunda eşsiz bir sicile sahip olan Ubisoft ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Bu paydaşlık sayesinde üyelerimiz için en heyecan verici oyun serilerinden kimilerine özel erişim imkânı sunarken, dünya genelindeki üyelerimiz için şahane taşınabilir oyunlardan oluşan kataloğumuzu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Ubisoft’un Taşınabilir Oyunlar Yöneticisi Jean-Michel Detoc ise şunları söyledi: “Tüm platformlarda mükemmel tecrübeler yaratmaya devam ederken Netflix üzere yenilikçi ve yaratıcı bir iş ortağıyla birlikte çalıştığımız için çok memnunuz.

Bu paydaşlığın Netflix üyelerinin mobildeki dünyalarımızı ve evrenlerimizi daha derinlemesine keşfetmeleri için şahane bir fırsat olacağına inanıyorum.”

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.