Samsung, iPhone 14 ile dalga geçmeye devam ediyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung, yeni kuşak iPhone'lar duyurulmadan evvel yayınladığı reklam sinemasında Apple'ı tiye almış ve şirketin inovasyon konusunda geriden ...

Samsung, yeni kuşak iPhone’lar duyurulmadan evvel yayınladığı reklam sinemasında Apple’ı tiye almış ve şirketin inovasyon konusunda geriden gelmesiyle alay etmişti. Güney Koreli teknoloji devi lansmandan sonra da iPhone 14 serisini “trollemeye” devam ediyor.

iPhone 14 Pro Max tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

2 gün evvel eklendi

Apple, 7 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdiği aktiflikte iPhone 14 serisini tanıttı. Pro modelleri iPhone tarihinde birinci defa yeni 48 megapiksel kameralara karşımıza çıktı. Lakin bu yenilik rakip akıllı telefon üreticilerine komik gelmiş görünüyor.

Kameradaki ilerleme alay konusu oldu

Samsung, resmi Twitter hesabında en son amiral gemisi akıllı telefonunun imajının yer aldığı bir gönderi paylaştı. Dikkat cazip nokta ise verilen bildiriydi. Ekranda şirketin 2 yıl 6 ay 4 gündür 108 megapiksel bir telefona sahip olduğu yazıyordu.

Paylaşılan manzara iPhone 14 Pro’daki kameranın yalnızca 48 megapiksele yükseltildiğini, Samsung’un ise iki buçuk yıldır (Galaxy S20 Ultra piyasaya çıktığından beri) 108 megapiksel kamera sunduğunu vurguluyor. Elbette ki megapiksel sayısı her şey demek değil.

Android akıllı telefonlar bir müddettir 48 ve hatta 108 megapiksel kameralarla sunuluyor. Fakat pratikte durum farklı. Fotoğraf kalitesini sadece megapiksel sayısına bağlamak yanlış. En az onun kadar aygıttaki görüntü sürece algoritması da değerli.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.