Apple, iPhone aboneliğine başlıyor! Tarih ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, dünyanın pek çok yerinde donanım ve yazılım fiyatlarının artmasının akabinde, abonelik seçeneğine geçiş yapıyor olabilir. Ortaya ...

Apple, dünyanın pek çok yerinde donanım ve yazılım fiyatlarının artmasının akabinde, abonelik seçeneğine geçiş yapıyor olabilir. Ortaya çıkan yeni bilgiler, iPhone, iPad ve MacBook kiralama hizmetinin 2022’de başlayacağını gösterdi.

iPhone, iPad ve MacBook kiralama 2022’de test edilecek

Bir mühlet evvel Apple’ın donanım ve yazılım eserlerini aylık abonelikle sunabileceği argüman edilmişti, fakat şimdi Apple’dan resmi bir adım gelmiş değil. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Far Out etkinliğinde de bu hizmetini açıklamadı.

Bloomberg editörü Mark Gurman ise 2022 içerisinde donanım ve yazılım için abonelik hizmetinin başlayacağını sav etti. Şimdilik yalnızca ABD ve Avrupa’da test edileceği düşünülen hizmet, abonelik yoluyla Apple eserlerini kiralamanıza fırsat tanıyacak.

Apple, 7 Eylül’de düzenlediği Far Out etkinliğinde bir dizi yeni eserini duyurdu. Gurman’a nazaran abonelik hizmetinin açıklanma sebebi ise lansman sırasındaki karmaşıklığını azaltmaktı. Ancak Gurman, abonelikle iPhone kiralama hizmetinin 2022’de başlayacağını düşünüyor.

Apple halihazırda kendi yazılımları için Apple One isimli bir abonelik katmanı sunuyor. Apple TV+, Apple Arcade ve iCloud+ dahil olmak üzere bir dizi uygulama abonelikle kullanılabiliyor. Aboneliğe iPhone, iPad üzere donanımların eklenmesi bekleniyor.

Ekim ayında iPad ve MacBook üzere eserler için bir aktiflik daha yapılmasını bekliyoruz. Yeni abonelik katmanı bu aktiflikte gün yüzüne çıkabilir. Ayrıyeten AppleCare+ isimli teknik takviye planının da aktiflikte genişletilmesi bekleniyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.