Apple Watch Ultra için dudak uçuklatan onarım maliyeti!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yakın vakitte piyasaya sürülen Apple Watch Ultra sahip olduğu özelliklerle dikkat çekmeyi başardı. Ön satışa sunulan akıllı saatin yakın ...

Yakın vakitte piyasaya sürülen Apple Watch Ultra sahip olduğu özelliklerle dikkat çekmeyi başardı. Ön satışa sunulan akıllı saatin yakın vakitte birinci siparişlerinin teslim edilmesi bekleniyor. Akıllı saati merakla bekleyen pazarlardan bir tanesi de Çin.

Apple Watch Ultra tamir maliyeti ile göz korkutuyor

Apple Watch Ultra Çin’de 6 bin 299 yuan (16 bin 580 TL) fiyatla bu hafta resmi olarak ön satışa açıldı. Saatin birinci teslimatları ise 23 Eylül’de yapılacak. Merakla beklenen akıllı saatin fiyatı tartışma yaratırken, öteki bir tartışma da Watch Ultra’nın tamir maliyeti üzerine olacak üzere görünüyor.

Apple’ın Çin sitesinde paylaşılan bilgilere nazaran saatin tamir bedeli, kendi fiyatının yüzde 60’ına ulaşabiliyor. Ortaya konan tamirat maliyeti, Apple’ın şimdiye kadar bir akıllı saat için sunduğu en yüksek bedel olarak öne çıkıyor.

Resmi sitede belirtilene nazaran Apple Watch Ultra için istenen hasar tamir maliyeti 3 bin 459 yuan (9 bin 104 TL) olarak tabir ediliyor. Öbür yandan Apple, kullanıcıları için ikinci bir seçenek daha sunuyor. AppleCare+ hizmeti ile Apple kullanıcıları aygıtlarına sigorta yaptırabilecek.

Apple, Watch Ultra için bir yıllık AppleCare+ hizmeti için Çin’de 588 yuan (1.547 TL) talep ediyor. İki yıllık AppleCare+ için istenen hizmet bedeli ise 799 yuan (2 bin 103 TL) olarak belirtiliyor. Bu korkutucu tamirat bedelie karşı AppleCare+ hizmetini satın almak çok daha mantıklı görünüyor.

Apple Watch Ultra dizaynında yer alan birtakım değişikliklerin yanı sıra kendisine has birtakım özellikler ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Apple, Watch Ultra’yı yüksek performanslı atletler için sonları zorlayan bir saat olarak nitelendiriyor. Şimdiye kadarki en sağlam ve yetenekli Apple Watch olarak tanımlanan saat, sağlam bir titanyum kasa, hassas çift frekanslı GPS ve 36 saate kadar pil ömrüne sahip.

Sporcular ve macera meraklıları için özel olarak tasarlanan üç özel kayış ile birlikte sunulan Apple Watch Ultra’nın yeni gövdesi darbelerden ve hasardan korumak için özel olarak tasarlandı. Apple, Watch Ultra’nın 100 metre derinliğe kadar suya güçlü olduğunun da altını çiziyor.

Apple Watch Ultra, birçok özelliği ile şimdiden akıllı saat kullanıcılarının dikkatini çekmiş durumda. Ülkemizde 27 bin 999 TL’lik fiyattan satışa sunulan saatin satış sayılarını merak ediyoruz. Pekala siz Apple Watch Ultra hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.