Samsung Galaxy Z Flip 4 sağlamlık testine sokuldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Günümüzde katlanabilir telefonlar Samsung Galaxy Z modelleri ile büyük bir ivme kazanmış olsa da, dayanıklılık kelam konusu olduğunda birçok ...

Günümüzde katlanabilir telefonlar Samsung Galaxy Z modelleri ile büyük bir ivme kazanmış olsa da, dayanıklılık kelam konusu olduğunda birçok kullanıcının aklında soru işaretleri bulunuyor. Akıllı telefonlara uyguladığı sağlamlık testleri ile bilinen JerryRigEverything ise, akıllardaki bu soruları cevaplayacak yeni bir görüntü paylaştı. Ünlü kanalın yeni konuğu olan Samsung Galaxy Z Flip 4, çizilme, yanma ve bükülme testlerinden geçirildi.

Galaxy Z Flip 4 ne kadar sağlam?

Paylaşılan görüntüde yer alan çizilme testlerinde, telefonun art panelinin Mohs sertlik ölçeğine nazaran altıncı düzeyde çizilmeye başladığı, yedinci düzeyde ise ciddi çizikler oluştuğu görülüyor.

Bilindiği üzere Galaxy Flip 4, katlanabilir yapısından kaynaklı elastik bir ön kaplamaya mesken sahipliği yapıyor. Bu nedenle ekranda oluşan çizikler ikinci düzeyde görünür hâle gelirken, telefonun tırnak darbelerine karşı da dayanıksız olduğu göze çarpıyor. 

iPhone 15’ten birinci bilgiler geldi: Modeller ortası fark açılıyor

1 gün evvel eklendi

Videonun devamında yer alan menteşe testlerinde katlanabilir telefonunun toprak karşısında başarılı bir işe imza attığını söyleyebiliriz. Fakat ateş kelam konusu olduğunda Galaxy Z Flip 4’ün ekran kaplamasının eridiği ve dayanıksız olduğu görünüyor. Bükülme testinde ise içinden garip bir çatlama sesi gelen lakin sağlamlığını koruyan telefon, zorlu denemeler sonucunda hakikat bir formda kapanmıyor. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.