Samsung Galaxy Z Flip4 dayanıklılık testine girdi! İşte sonuç

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Katlanabilir telefonlar, günümüzde Samsung Galaxy Z modelleri ile kıymetli bir yükseliş kazandı. Fakat kelam konusu dayanıklılık olduğu ...

Katlanabilir telefonlar, günümüzde Samsung Galaxy Z modelleri ile kıymetli bir yükseliş kazandı. Fakat kelam konusu dayanıklılık olduğu vakit kullanıcılar kuşku içerisinde kalıyor. Dayanıklılık testleriyle bilinen JerryRigEverything, kullanıcıların kuşkusunu sonlandıracak bir görüntü yayınladı. Görüntüde ise Samsung Galaxy Z Flip4, sağlamlık testinden geçirildi.

Galaxy Z Flip 4, yanma, çizilme ve bükülme testlerine girdi

Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold 4, yenilenmiş 2. jenerasyon Samsun katlanabilir modelleri olarak yer alıyor. Samsung’un yeni yeni büyük katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold4, geçtiğimiz ayın sonunda JerryRigEverything’in dayanıklılık testinden geçti. Artık ise sıra Galaxy Z Flip4’e geldi.

JerryRigEverything’in Galaxy Z Flip4 için dayanıklılık testini gösteren bir YouTube videosu ortaya çıktı. Görüntüde, Z Flip4 yanma, çizilme ve bükülme testlerine girdi. Görüntüdeki çizilme testlerinde modelin art panelindeki Mohs sertlik ölçeğine nazaran altıncı düzeyde çizilmeye başlıyor. Yedinci düzeye geldiği vakit ise önemli oranda çiziklerin meydana geldiğini görmek mümkün.

Flip4, katlanabilir bir yapıda olduğu için elastik bir ön kaplamaya sahip. Bundan ötürü ekrandaki çizikler ikinci düzeyde görünebilir bir hale geliyor. Bilhassa telefonun tırnak darbelerine karşı da dayanıksız olduğu dikkat çekiyor.

Bunların yanı sıra görüntünün ilerleyen kısmındaki menteşe testlerinde telefonun başarılı olduğunu söylemek mümkün Buna karşın kelam konusu ateş olduğu vakit akıllı telefonun dayanıksız olduğunu ve ekran kaplamasının eridiğini görüyoruz.

Test bükülme testine geldiği vakit ise telefondan evvelki jenerasyona nazaran daha çok çatlağın yayıldığı ortaya çıktı. Ayrıyeten görüntü boyunca akıllı telefonu ekranı etkin kalmasına karşın sonradan kapanma özelliğini kaybetti. Ek olarak da ekran, evvelkinden daha çok çatlamasında karşın görünüşte bir bozulma olmadı.

Peki, siz Galaxy Z Flip4 dayanıklılık testi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.