Türk Telekom “yerli” e-SIM, yeni nesil akıllı telefonlar için hazır

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Türk Telekom yerli e-SIM yeni kuşak akıllı telefonlar için hazır. Türk Telekom, e-SIM hizmeti için merak edilen tüm soruları yanıtladı ...

Türk Telekom yerli e-SIM yeni kuşak akıllı telefonlar için hazır. Türk Telekom, e-SIM hizmeti için merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Türk Telekom e-SIM fiyatlı mi olacak?

Türk Telekom, e-SIM teknolojisini bu yeniliği destekleyen ve yeni çıkan tüm akıllı telefonlarda kullanıma sunuyor. Yüzde yüz yerli teknolojiyle üretildiği belirtilen Türk Telekom e-SIM fiyatlı olacak mı? sorusuna şirket, abonelerin eSIM hizmetinden ek fiyat ödemeden faydalanabileceklerini ve numaralarının değişmeyeceğini belirtti.

Türk Telekom e-SIM hizmetinden bireysel ve kurumsal kullanıcılar faydalanabilecek. Akıllı telefonlardan akıllı saatlere, otomotiv dalından internete bağlı birçok esere geniş bir alanda basitçe kullanılabilecek eSIM teknolojisinin yüzde yüz yerli teknolojiyle üretildiği bilhassa vurgulandı. Türk Telekom altyapısıyla, Türkiye’de kurulan sunucularla entegrasyonu tamamlanan eSIM teknolojisi ile fizikî bir müdahale gerekmeden operatör profili oluşturulabiliyor.

Türk Telekom e-SIM’e geçiş

  1. Türk Telekom ofisine ya da bayisine gidin.
  2. Kendinize en uygun tarifeyi seçtikten ve abonelik kontratını imzaladığınızda bayi çalışanının ekranına bir QR kod gelecek.
  3. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  4. Hücresel sekmesine gidin.
  5. Hücresel Plan Ekle seçeneğine dokunun.
  6. Bayi çalışanının göstereceği QR kodu telefonunuzun kamerası ile okutun.
  7. eSIM’iniz yüklendi ve artık kullanıma hazırsınız. (PIN ve PUK bilgilerinizi davet merkezinden öğrenebilirsiniz.)

İlk defa abone olacak ya da numaranızı taşıyacaksanız gerekli evraklarla birlikte e-SIM takviyeli telefonunuzla bir Türk Telekom bayisine gidin. Bayiniz sisteminden abonelik süreçlerinizi başlatacaktır. Süreç sonunda bayinizin ekranında görünen QR kodu, telefonunuzun hücresel planlar kısmından okutarak sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom: e-SIM yüzde yüz yerli teknolojiyle üretildi

BTK’nın SIM teknolojilerini destekleyen sistemlerin suramı ve aygıtlarda kullanımı kapsamındaki konsey kararlarına uygun olarak, büsbütün yerli ve ulusal olarak üretilen eSIM teknolojisi, kullanıcılara dijital bir tecrübe sunuyor. Dijital yapısı nedeniyle kaybolma ya da çalınma riskleri taşımayan ve fizikî bir SIM karta muhtaçlık olmadığı için kart değişimi ihtiyacını ortadan kaldıran eSIM, tıpkı vakitte etraf dostu olma özelliği de taşıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.