Türk Telekom yerli eSIM kullanıma hazır!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Fiziksel SIM kartlara olan gereksinimi ortadan kaldıran eSIM teknolojisi yurt dışında uzun bir müddettir kullanılıyor olsa da, ülkemizde ...

Fiziksel SIM kartlara olan gereksinimi ortadan kaldıran eSIM teknolojisi yurt dışında uzun bir müddettir kullanılıyor olsa da, ülkemizde epey kısa bir mühlet evvel kullanıma sunuldu. Hatta iPhone 14 serisinin ABD’de satılan versiyonlarında birden fazla eSIM dayanağı bulunurken, rastgele bir SIM kart yuvası yer almayacak.

Bu kapsamda bir standart haline gelecek olan eSIM konusunda Türk Telekom’dan sevindirici bir haber geldi. Türk Telekom müşterileri, yüzde yüz yerli teknolojiyle üretilen eSIM hizmetinden numaralarını değiştirmeden ve ek fiyat ödemeden yararlanabiliyor. 

Türk Telekom eSIM için ek fiyat istemiyor

Türk Telekom, akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, otomotiv sanayisinden internete bağlı daha birçok esere kadar geniş bir alanda basitçe kullanılabilecek eSIM’ı yüzde yüz yerli teknolojiyle üretiyor.  Türk Telekom altyapısıyla, Türkiye’de kurulan sunucularla entegrasyonu tamamlanan eSIM teknolojisiyle, fizikî bir müdahale gerekmeden operatör profili oluşturulabiliyor. 

Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu’nun SIM teknolojilerini destekleyen sistemlerin konseyimi ve aygıtlarda kullanımı kapsamındaki heyet kararlarına uygun olarak, büsbütün yerli ve ulusal olarak üretilen eSIM teknolojisi, kullanıcılara dijital bir tecrübe sunuyor.

Dijital yapısı nedeniyle kaybolma ya da çalınma riskleri taşımayan ve fizikî bir SIM karta gereksinim olmadığı için kart değişimi ihtiyacını ortadan kaldıran eSIM, tıpkı vakitte etraf dostu olma özelliği de taşıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.