Uyarı: Gen 5 bağlantı ve ATX 3.0 uyumlu PSU harici çözümlere yönelmeyin!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yeni jenerasyon ekran kartları ile birlikte güç tüketimi de had safhaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu yüksek güç tüketimini karşılamak için ise ...

Yeni jenerasyon ekran kartları ile birlikte güç tüketimi de had safhaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu yüksek güç tüketimini karşılamak için ise Gen 5 (12VHPWR) temaslar ve ATX 3.0 uyumlu PSU standartları belirlenmişti. PCI-SIG kümesi bu ahengi bozmamanızı istiyor.

PSU sahiplerine uyarı

Pek çok PSU üreticisi eser ATX 2.0 uyumlu olsa da Gen 5 (12VHPWR) ilişki kablolarını kutu içerisinde ikram etmeye başladı. Ne yazık ki 600W düzeyine çıkan güç tüketimi için sağlam bir tahlil gerek.

GeForce RTX 4090 sahneye çıkıyor

1 gün evvel eklendi

PCI-SIG platformu kesinlikle ATX 3.0 uyumlu PSU ve Gen 5 (12VHPWR) ilişkilerinin kullanılması gerektiğini belirtiyor. Aksi takdirde öteki tahliller daha düşük güç transferini desteklediği için muhakkak kaideler altında güvenlik riski oluşturuyor.

Platform hali hazırda piyasada tüketicilere sunulan PSU tahlillerini yakından takip ediyor. Bu bahiste daha farklı sistemler ile karşılaşıldığında tüketiciyi aydınlatma manasında güncellemeler de geçilecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.