Yeni RTX 3060 Ti ve RTX 3060 8GB’ın çıkış tarihi ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ada Lovelace mimarili RTX 40 serisi ekran kartları üzerinde çalışmalarını sürdüren Nvidia, RTX 30 Ampere serisini de kolay kolay geride ...

Ada Lovelace mimarili RTX 40 serisi ekran kartları üzerinde çalışmalarını sürdüren Nvidia, RTX 30 Ampere serisini de kolay kolay geride bırakmayacak üzere gözüküyor. 

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Nvidia’nın RTX 3060 8GB, GDDR6X bellek ile güncellenen RTX 3060 Ti ve GA102 yongalı RTX 3070 modelleri üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Artık de MegaSizeGPU, Nvidia’nın hakikaten de yeni kartlar üzerinde çalıştığını ve şirketin idare şurası ortaklarının rekabetin arttığı orta segmente daha fazla model getirmeyi planladığını bildirdi.

Ekim sonunda tanıtılabilir

Önceki sızıntılara nazaran RTX 3060’ın 8GB bellek ile güncellenen yeni sürümü, 12GB belleğe sahip ana modelden 50 dolar daha düşük 300 dolar civarında bir fiyatlandırma ile kullanıcılara sunulacak. GDDR6X bellekler ile güncellenen bir öteki model RTX 3060 Ti ise, bellek bant genişliğinde yüzde 36’lık bir artış sağlayacak. 

Nvidia RTX 40 serisi için duyuru tarihi aşikâr oldu

3 gün evvel eklendi

Yeni kartlar şimdi resmiyet kazanmadığı için bilinen ayrıntılar hudutlu diyebiliriz. Sızıntılar birinci iki modelin RTX 40 modelleri piyasaya sürüldükten sonra Ekim ayı sonunda tanıtılacağına işaret ediyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.