Apple, gelecekteki telefonlarında Pro Max modelinin ismini değiştirebilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
iPhone 14 serisi iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı seçenekle tanıtılmıştı. Apple'ın ...

iPhone 14 serisi iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı seçenekle tanıtılmıştı. Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtması beklenen iPhone 15 serisinin en yeterli telefonunu iPhone 15 Pro Max ismiyle tanıtmasını bekliyorduk. Ancak bu isimlendirme gelecek yıldan itibaren değişebilir.

Yeni jenerasyon iPhone’larda Dynamic Island çentiği küçültülecek

3 gün evvel eklendi

Gelecekteki Pro Max modelleri yerini Ultra’ya bırakabilir

İki sanayi analisti, Apple’ın iPhone 15 serisinin en yeterli telefonunu iPhone 15 Pro Max olarak değil iPhone 15 Ultra olarak tekrar adlandırabileceğini öne sürdü. Analist Mark Gurman, Apple’ın üst seviye telefonunu “Pro Max” yerine “Ultra” olarak tekrar isimlendirmesinin mantıklı olacağını söyledi. Yine isimlendirmenin çok daha kolay olacağını ve şirketin M1 Pro, M1 Max ve M1 Ultra Mac yongalarında bildirildiği üzere Apple’ın en yeni isimlendirme stratejisine daha uygun uyacağını söyledi.

Bir gün sonra ise analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 15 Pro ve iPhone 15 standart modelleri ortasında Pro sevkiyat dağıtımını ve yeni iPhone ASP’yi artırmak için daha fazla farklılaşma yaratacağına inandığını söyleyerek tweet attı. 

Apple tarafından bu türlü bir açıklama yapılmasa da analist Ming-Chi Kuo’nun tweet’inde iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Pro ortasında fark yaratmaya başlayacak kelamları argümanları güçlendirdi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.