Apple, tedarikçilerin iPhone 14 Pro’ya odaklanmasını istiyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz hafta düzenlediği aktiflik ile yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods modellerini tanıtan Apple, süratlice dünya gündemine oturmayı ...

Geçtiğimiz hafta düzenlediği aktiflik ile yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods modellerini tanıtan Apple, süratlice dünya gündemine oturmayı başardı. Büyük güncellemeler ile gelen iPhone 14 serisi, önümüzdeki haftalarda global olarak satışa çıkacak. Görünüşe nazaran Apple, iPhone 14 ailesinde Pro modellere öncelik verilmesini istiyor.

Apple ekim ayında yeni aygıtlarını tanıtabilir

9 sa. evvel eklendi

iPhone 14 Plus geri planda tutuluyor

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, firmanın iPhone 14Pro modellerine öncelikverdiğini belirtti. Görünüşe nazaran Apple, iPhone 14 Plus’a ayrılan kaynakları azaltmış ve üretim önceliğini Pro modellerine ayırmış. Kuo, Pro modellerinin genelde daha tanınan olduğunu belirtiyor ve kullanıcıların standart iPhone 14 modellerine geçmek için kâfi sebepleri olmadığını lakin Pro modellerinin önemli güncellemeler aldığı için daha çok sattığını belirtiyor. Firmanın bu sene A16 Bionic işlemcisini sadece Pro modellerinde kullanması, Pro modellerinin popülerliğini arttıracaktır.

Ayrıca iPhone 14 Plus’ın ekim ayında çıkış yapacak olması, Apple’ın o vakte kadar Pro modellerinin üretimine odaklanması için bir fırsat olacaktır. iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max 23 Eylül’de ülkemizde satışa çıkacak. iPhone 14 Plus için ise şimdi net bir tarih verilmiş değil.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.