Apple, yıl bitmeden bir etkinlik daha düzenleyecek: Ekim ayındaki etkinlikte neler tanıtılacak?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz hafta yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods modellerini tanıtan Apple, süratlice dünya genelinde gündem olmayı başardı. Aygıtlarına ...

Geçtiğimiz hafta yeni iPhone, Apple Watch ve AirPods modellerini tanıtan Apple, süratlice dünya genelinde gündem olmayı başardı. Aygıtlarına büyük güncellemeler getiren firma, çok yakında iPad ve Mac modellerinde de birtakım güncellemeler yapacak. Genelde eylül etkinliğinden sonra bir aktiflik daha düzenleyen firma, bu sene de benzeri bir plan uygulayabilir. Muhtemelen ekim ayında düzenlenecek aktiflikte hangi duyuruları bekleyebiliriz?

M2 işlemcili iPad Pro

Firmaya yakın kaynakları ile bilinen ünlü analist Mark Gurman, M2 işlemcili iPad Pro’nun tanıtılacağını belirtti. 9to5Mac tarafından da doğrulanan bu bilgiye nazaran Apple, yıl bitmeden M2 işlemcili 11 ve 12.9 inç iPad Pro modellerini tanıtacak. Yeni iPad Pro ailesi, evvelki kuşak üzere 11 inçlik modelde LCD, 12.9 inçlik modelde ise miniLED ekrana sahip olacak. Ayrıyeten firmanın MagSafe şarj dayanağını de yeni iPad Pro aygıtlarına getirileceği belirtiliyor. Apple, muhtemelen ekim ayındaki etkinliğinde yeni iPad Pro modellerini tanıtacak.

10. kuşak iPad

Apple’ın yıl bitmeden düzenleyeceği etkinliğinde giriş düzeyi iPad modeli, son yılların en büyük güncellemesine sahip olacak. J272 kod isimli iPad, yenilenmiş tasarım ve USB-C girişi ile dikkat çekecek. 10.5 yahut 10.9 inç ekrana sahip olması beklenen aygıt, A14 Bionic işlemcisinden gücünü alacak. Apple, giriş düzeyi iPad modeli için fiyat artışına gitmez ise aygıt, süratlice yılın en tanınan tableti olabilir.

M2 işlemcili yeni Mac modelleri

Haziran ayında yeni kuşak Apple Silicon işlemcisini tanıtan firma, M2 işlemcisini şimdilik sırf MacBook Air ve MacBook Pro 13’te kullandı. Lakin firmanın, yeni etkinliğinde yeni Mac modelleri tanıtması bekleniyor. Gelen bilgilere nazaran firma, ya bu sene bitmeden ya da 2023’ün birinci yarısında 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerini güncelleyecek. Böylelikle büyük performans iyileştirmelere sahip olması beklenen M2 Pro ve M2 Max işlemcileri, yıl bitmeden tanıtılabilir. Ayrıyeten uzun vakittir söylentilere mevzu olan M2 işlemcili Mac mini’nin de ekim ayında tanıtılması bekleniyor.

Karma gerçeklik gözlüğü

Uzun yıllardır söylentilere ve sızıntılara husus olan Apple’ın akıllı gözlüğünün üretimi neredeyse tamamlanmış durumda. Söylentilere nazaran bu karma gerçeklik gözlüğü, 2023’ün birinci yarısından evvel tanıtılmış olacak. Lakin firmanın, projede süratli ilerlediği ve bu yıl tanıtılabileceği belirtiliyor. Epey yüksek bir fiyat etiketi ile gelmesi beklenen aygıt, ekim ayında tanıtılsa da 2023 yılında piyasaya çıkacaktır.

iPadOS 16 ve macOS Ventura

WWDC 2022’de yeni işletim sistemlerini tanıtan firma, geçtiğimiz hafta tanıttığı iPhone ve Apple Watch serisi ile iOS ve watchOS işletim sistemlerinin güncelleme tarihini verse de yeni iPadOS ve macOS işletim sistemleri için hala bir duyuru bekleniyor. Firma, ekim ayındaki aktifliği ile bu işletim sistemlerinin çıkış tarihini de açıklayacaktır.

Apple, ekim ayında düzenleyeceği aktiflik için rastgele bir açıklama yapmadı fakat önümüzdeki haftalarda bir duyuru bekleniyor. Firma, ekim ayında bir aktiflik düzenlemese bile yıl bitmeden çok büyük bir ihtimal bir aktiflik düzenleyecektir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.