Apple’ın başarısız stratejisi: iPhone 14 Plus, iPhone 13 mini’den daha kötü satıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus'ın son derece zayıf talep gördüğünü ve bu aygıtların Apple için bir ...

TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus‘ın son derece zayıf talep gördüğünü ve bu aygıtların Apple için bir başarısızlık olduğunu söyledi.

Samsung, iPhone 14 ile dalga geçmeye devam ediyor

2 gün evvel eklendi

Kuo, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a yönelik düşük talebi, her iki modelin de satışa çıkacağı gün perakende mağazalarında stokta olacakları gerçeğine dayandırıyor. Çünkü iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘in teslim tarihi yüksek siparişler dolayısıyla 1.5 aya kadar uzamış durumda.

iPhone 14 Plus hayal kırıklığı mı?

Bununla birlikte, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’e kıyasla “iyi” ön sipariş aldığı bildirildi. Apple’ın, serideki tüm aygıtların sevkiyatının yaklaşık %45’ini oluşturan iPhone 14 ve iPhone 14 Plus‘ın üretimini azaltması kuvvetle mümkün.

Analiste nazaran, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus için ön sipariş sonuçları 3. jenerasyon iPhone SE ve iPhone 13 mini‘den çok daha kötü oldu. Ayrıyeten Kuo, küçük form faktörünün yerini alan iPhone 14 Plus‘a güçlü bir talep bekleyen Apple’ın, standart iPhone modellerine yönelik eser segmentasyon stratejisinin bu yıl başarısız olduğunu söyledi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.