Apple’ın Dynamic Island isimli yeni çentiği yakında Android telefonlara gelebilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisini iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı seçenekle ...

Apple geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisini iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı seçenekle tanıttı. Serinin iPhone 14 Pro modelleriyle gelen Dynamic Island isimli yeni çentik modeli ise epey dikkat çekti. Şimdi Android telefonlarda olmayan bu özellik yakın bir vakitte birtakım Android telefonlara da gelebilir.

Yeni kuşak iPhone’larda Dynamic Island çentiği küçültülecek

3 gün evvel eklendi

Xiaomi’nin MIUI yazılımında, Dynamic Island çentiği denendi

Bir Mi Tema geliştiricisi, Xiaomi markalı bir telefona Dynamic Island’ın Android sürümünü uyguladı. TechDroider tarafından tespit edilen kısa bir görüntü, Dynamic Island tarzı bildirimlerin ve şu anda oynatılan kısmının Xiaomi’nin MIUI yazılımında nasıl göründüğünü gösterdi.

Dynamic Island stili bildirimlerin yer aldığı temanın Grumpy UI olarak adlandırıldı ve şimdilik sırf standart Çince lisanında mevcut. Üstteki tweet gönderisinden de gördüğünüz gibi Dynamic Island genişletildiğinde selfie kamerasını gizlemeyi başarılı bir halde başarıyor.

Tema geliştiricileri, Dynamic Island çentiğinin bulunduğu temayı hala incelenmekte. Şayet Xiaomi temayı onaylarsa MIUI Themes mağazasında yayınlanacak. Yani bu yeni çentiği Android telefonlardan birinci olarak Xiaomi markalı telefonlarda görebiliriz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.